Tavsiyeler

Ucuz Uçak Bileti Almanın Sırları

Anasayfa | Hakkımızda | Nasıl Online Bilet Alırım? | Bilgi Bankası | Bize Ulaşın
Yurtiçi Uçak Bileti Yurtdışı Uçak Bileti Charter Uçak Bileti
Türk Hava Yollari Anadolujet Atlasjet Sunexpress Borajet Onurair Pegasus
Yurtiçi
Yurtdışı
Charter
 
Ankara , Türkiye
Fikir Paylaş

Bilgi Bankası

Şehir Rehberi   Ülke Rehberi   Havayolu Firmaları   Kampanyalar   Tavsiyeler   Faydalı Bilgiler   Haberler

Tavsiye Ara

Ucuz Uçak Bileti Almanın Sırları

Uçak biletlerinde genellikle harflerle belirtilen sınıflar vardır. Her sınıfın belirli bir fiyatı ve kapasitesi vardır ve o kapasite dolduğunda bir sonraki sınıf satışa açılır ve o sınıfın biletleri bir önceki sınıftan daha pahalıdır. Örneğin bir havayolu firmasının M sınıfındaki biletler 59 TL’ dir. Ama kapasitesi 9 yolcudur. 9 kişi o uçuşa bileti alınca sınıf kapanır ve L sınıfı açılır. O sınıfta biletler 69 TL’dir. Yine 9 kişi alınca K sınıfına geçilir ve fiyat yükselir. Ve bu böyle devam eder gider. Yani bir uçakta 49 TL’ye bilet almış bir yolcu da vardır; 299 TL’ye de. Hatta bunlar yan yana bile oturuyor olabilirler. Kısacası uçak bileti borsa gibidir. Takip edip, hangi uçuşu ne zaman alacağınızı iyi bilmeniz gerekir. Aşağıda ucuz uçak bileti almanız için birtakım püf noktalar vardır. Şöyle bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

1. Erken Rezervasyon Yapın

Havayolları uçaklarda sadece sınırlı sayıdaki koltukları daha düşük fiyattan satarlar. Koltuklar biterse, fiyatlar yükselir! Havayolundan uçuz uçak bileti almanın en önemli sırrı erken rezervasyon yapmaktır. Birçok hava yolu limitli sayıdaki koltuklarını promosyonlu fiyatlardan satışa sunmaktadırlar. Promosyonlu koltuklar limitli sayıda olduğu için ucuz uçak bileti almak üzere ilk rezervasyon yapanlar haliyle daha ucuza uçmaktadırlar. Siz de bu limitli sayıdaki koltuklara erken rezervasyon yaparsanız daha ucuz uçak bileti alma sansınız artacaktır.

2. Cumartesi Kalış Kuralı

Gideceğiniz yönde(şehirde) en az bir cumartesi kalmanız halinde daha ucuz uçak bileti bulma şansınız artar. İş adamları ve resmi kurumlarda calışanlar daha cok hafta içi seyahat ettikleri için hava yolları hafta sonunda daha yüksek fiyatlar uygulamaktadır. Hava yolları hafta sonuda uçaklarını dolu tutmak için cumartesi kalışlarda daha uygun fiyat uygulamaktadırlar. Cumartesi günleri uçak bileti almak daha uygundur.

3. Hafta İçi Uçuşları Daha Ucuzdur

Çarşamba ve Perşembe ve Cuma günleri hareketli uçuşlar hafta sonu uçuşlarına göre daha ucuz fiyatlı olabilir. Bu uçuşlardan daha ucuz uçak bileti alma şansınız yüksektir. Ucuza Uçak Biletini hafta içi alın

4. Dönüş Kapalı Biletler

Gidiş-geliş tarihleri belli olan uçak biletleri daha ucuz uçak bileti bulma şansınızı arttıracaktır. Bilet satın alırken kesin dönüş tarihinizi belirleyerek uçak bileti satın alırsanız daha ucuz uçak bileti bulma şansınız artar.

5. Direk ve Aktarmalı Uçuşlar

Kesin olmamakla beraber direk (baska bir şehirden aktarma olmadan) olan uçuşlar daha uygun fiyatlı olabilir. Gideceğiniz yönde direk uçuş(lar) var ise ucuz uçak bileti arama motorumuzu kulanırken önceki ve sonraki bir kaç gün için de arama yaparak direk uçak olup olmadığından emin olun. Direkt uçuşlu fiyatlar ile aktarmalı uçuşları karşılaştırıp fiyatı ve müsait olan uçuşları kontrol etmenizde fayda olacaktır.

6. Seyahat Tarihi Esnekliği

Eğer seyahat tarihiniz esnek ise uçuş araması yaparken alternatif tarihleri de aramanız faydalı olacaktır. Bazı hava yollarında sadece seçtiğiniz tarih için fiyat yüksek olabilir veya seçtiğiniz tarihte değil de, o haftanın farklı tarihlerinde hatta bir sonraki veya bir önceki günde ucuz uçak bileti bulma şansınız daha yüksek olabilir.

7. Rezervasyonunuzu Çoklu Uçuş Listeleyen Sitelerden Yapın

Bilgi ve internet teknolojisi çok ilerledi artık. Uçak biletlerini sadece havayolu firmasının sitesinden almanız gerekmiyor. Hatta tek tek havayolu firmalarının siteleri gezmektense, tüm firmaları listeleyen internet sitelerini kullanmak çok daha pratik ve ekonomik oluyor.

DİĞER TAVSİYELER:

  • Havayollarının özel fırsatlarından ve promosyonlarından yararlanın. Hemen hemen her havayolu şirketinin yılın bazı dönemlerinde standart fiyattan 2-3 kat daha ucuza bilet satın alabileceğiniz özel kampanyaları vardır. Yine de kampanya kurallarını iyice okuyup anlayın ve biletinizi ondan sonra alın.
  • Seyahatinizi 2-3 ay önceden planlayın. Bu size bir uçak bileti satın almanız için
    mümkün olan tüm seçenekleri ve en uygun fiyatları sağlayacaktır. Ayrıca promosyon sınıfı uçak biletleri genellikle bu dönemlerde görülür. Uçuş zamanı yaklaştıkça indirimli sınıflar tükenmiş olacağı için fiyat artar.
  • Uçuşunuzu mümkünse yüksek sezon, özel tatil günleri, tatil dönemleri vb. harici zamanlarda planlayın.
  • Gidiş ve dönüş tarihlerine bakarken mutlaka birgün önce ve birgün sonra uçuşlarına da bir göz atın. Çok uygun bir sınıfı bir sonraki gün görebiliri ve çok daha ucuza uçabilirsiniz.
  • Kalkış / varış şehirlerini değiştirmeye çalışın. Düşündüğünüz şehire bilet yoksa veya pahalıysa o şehire yakın bir şehir seçin ve biletinizi alın. Daha sonra iki şehir arasını karayolu, demiryolu veya deniz yolu ile geçebilirsiniz.
  • Son, en önemli tavsiye. Mümkün olduğunca her havayoluyla çalışan profesyonel bir acenteyle çalışın. Acentedeki yetenekli bir operatör, size en uygun uçak biletini kendi fikirlerini ve tecrübelerini de ekleyerek sunabilir.

 

Ucuz Uçak Bileti Almanın Sırları Yazısı ile Alakalı Yazılar

Bitlis Şehir Rehberi
Bitlis Şehir Rehberi
Bitlis yöresinde Doğu Toroslar’ın teşkil ettiği geniş kavis,hem yüksek olduğu hem de geniş sıra dağlar meydana getirdiği için geçilmesi imkansız bir set halini almıştır. İşte Bitlis bu dağ settinin nispeten daralmış olduğu bir vadinin üzerinde kurularak bir taraftan Van Gölü Havzası, diğer taraftan Güney Doğu Anadolu bölgesi ile olan irtibatı sağlayarak stratejik önemini tarihin her devrinde göstermiştir.
 
THY ve Anadolu Ajansı güçlerini birleştirdi
THY ve Anadolu Ajansı güçlerini birleştirdi
Türk Hava Yolları (THY) internet sistemine sahip olan uçaklarında canlı haber hizmeti vermek amacıyla Anadolu Ajansı (AA) ile bir anlaşma yaptı. Yapılan anlaşma Anadolu Ajansı` nın, üzerinde internet donanımı bulunan THY uçaklarında anlık olarak haberler yayınlayabilmesini mümkün kılıyor.
 
arabul.com
Yurtiçi Uçak Bileti Yurtdışı Uçak Bileti Charter Uçak Bileti
Anasayfa
Hakkımızda
Bilgi Bankası
İletişim Bilgileri
Turizm ve Ulaşım
Bu site bir İkia Turizm Ltd. Şti. kuruluşudur. İçerik veya görseller izin alınmadan kullanılmaz. © Copyright 2008 - 2014.
Yetkili acente İKİA Turizm 'dir. Sistem alt yapısı İpek TR / BiletAll tarafından kurulmuştur. Havayolları bilgi ve rezervasyon kaynağı İpek TR / BiletAll' dır. Kullanım Koşulları - Gizlilik Politikamız - İptal İade Şartları