Tavsiyeler

Bagaj Hakkında Tavsiyeler

Anasayfa | Hakkımızda | Nasıl Online Bilet Alırım? | Bilgi Bankası | Bize Ulaşın
Yurtiçi Uçak Bileti Yurtdışı Uçak Bileti Charter Uçak Bileti
Türk Hava Yollari Anadolujet Atlasjet Sunexpress Borajet Onurair Pegasus
Yurtiçi
Yurtdışı
Charter
 
Ankara , Türkiye
Fikir Paylaş

Bilgi Bankası

Şehir Rehberi   Ülke Rehberi   Havayolu Firmaları   Kampanyalar   Tavsiyeler   Faydalı Bilgiler   Haberler

Tavsiye Ara

Bagaj Hakkında Tavsiyeler

Her havayolu firması yolcularına ortak veya farklı kurallar çerçevesinde bagaj hakkı vermektedir. Birçok havayolu firmasının yurtiçi uçuşları için bagaj hakkı ekonomi ve promosyon sınıflarda 15-20 kg arasındadır. Yurtdışı uçuşlarda ise bu hak 20-30 kg arası değişir. Bilet almadan önce bagaj hakkınızı iyi öğrenmenizde fayda vardır. Aksi takdirde havalimanında ekstra ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Aşağıda size faydalı olacağına inandığımız birkaç tavsiye yer almaktadır:

  • Biletinizi aldıktan sonra bagaj bilginizi dikkatli kontrol edin ve havayolu firmasının internet sitesinden bagaj kurallarını iyi okuyun.
  • Uçakta yanınıza alabileceğiniz el bagajı hakkınız olduğunu unutmayın. Eğer bagajınız çok ise, yükte ağır, hacimde hafif eşyalarınızı ayırın. Küçük bir sırt çantası veya el çantasına uçak içerisinde taşınması yasak olmayan bu eşyaları koyun. ( Kıyafet, bilgisayar, ayakkabı vs. )
  • El çantanızda deodorant, parfüm, saç spreyi vs. patlayıcı özellik taşıyan kozmetik ürünler bulundurmayın. Son x-ray cihazında bu eşyalar kabul edilmez. Bagajınız da gitmiş ise, bu eşyalara veda edebilirsiniz.
  • Bagajınızda kırılabilecek eşya var ise bu durumu yetkililere bildirin. Gerekli bilgilendirici ibareleri bagajınıza yapıştırsınlar.
  • Elinizde küçük çanta, torba, poşet vs. var ise; havalimanında plastik ambalaj ile bagaj kaplayan  çalışanlardan bu küçük poşetleri de bagajınıza sarmalarını isteyin. Böylece bagajınızı tek parça bagaj haline getirmiş olursunuz.

Sorunsuz uçuşlar geçirmeniz dileği ile. İyi uçuşlar.

Bagaj Hakkında Tavsiyeler Yazısı ile Alakalı Yazılar

Bitlis Şehir Rehberi
Bitlis Şehir Rehberi
Bitlis yöresinde Doğu Toroslar’ın teşkil ettiği geniş kavis,hem yüksek olduğu hem de geniş sıra dağlar meydana getirdiği için geçilmesi imkansız bir set halini almıştır. İşte Bitlis bu dağ settinin nispeten daralmış olduğu bir vadinin üzerinde kurularak bir taraftan Van Gölü Havzası, diğer taraftan Güney Doğu Anadolu bölgesi ile olan irtibatı sağlayarak stratejik önemini tarihin her devrinde göstermiştir.
 
THY ve Anadolu Ajansı güçlerini birleştirdi
THY ve Anadolu Ajansı güçlerini birleştirdi
Türk Hava Yolları (THY) internet sistemine sahip olan uçaklarında canlı haber hizmeti vermek amacıyla Anadolu Ajansı (AA) ile bir anlaşma yaptı. Yapılan anlaşma Anadolu Ajansı` nın, üzerinde internet donanımı bulunan THY uçaklarında anlık olarak haberler yayınlayabilmesini mümkün kılıyor.
 
arabul.com
Yurtiçi Uçak Bileti Yurtdışı Uçak Bileti Charter Uçak Bileti
Anasayfa
Hakkımızda
Bilgi Bankası
İletişim Bilgileri
Turizm ve Ulaşım
Bu site bir İkia Turizm Ltd. Şti. kuruluşudur. İçerik veya görseller izin alınmadan kullanılmaz. © Copyright 2008 - 2014.
Yetkili acente İKİA Turizm 'dir. Sistem alt yapısı İpek TR / BiletAll tarafından kurulmuştur. Havayolları bilgi ve rezervasyon kaynağı İpek TR / BiletAll' dır. Kullanım Koşulları - Gizlilik Politikamız - İptal İade Şartları