Niğde, Türkiye

Niğde Yurtiçi Uçak Bileti

Anasayfa | Hakkımızda | Nasıl Online Bilet Alırım? | Bilgi Bankası | Bize Ulaşın
Yurtiçi Uçak Bileti Yurtdışı Uçak Bileti Charter Uçak Bileti
Türk Hava Yolları Anadolujet Atlasjet Sunexpress Borajet Onurair Pegasus
Yurtiçi
Yurtdışı
Charter
 

Niğde Uçuşları

Niğde` ye uçmanın rahatlığını yaşayın

Fikir Paylaş

Niğde Hakkında

Kapadokya Bölgesinde yeralan Niğde, antik kentleri, tarihi ve kültürel eserleri, Aladağ Milli Parkı ile önemli bir turizim merkezidir. M.Ö. 3000 - 2000 yıllarını kapsayan Eski Tunç Devri`nde Niğde çevresinde önemli yerleşim birimlerinin olduğu yapılan arkeolojik kazı çalışmaları sonucunda anlaşılmıştır. Eski Hitit Dönemi olarak adlandırılan bu dönemden sonra Niğde, Frig, Pers, Büyük İskender, Roma, Bizans egemenliklerinde kalmıştır.

Niğde Fotoğrafları

Niğde Şehir Rehberi
 
Niğde Şehir Rehberi
 
Niğde Şehir Rehberi
 
Niğde Şehir Rehberi

Niğde Uçak Biletleri

Kapadokya, yani güzel atlar diyarı bölgesinde bulunan Niğde, tarihi eserleri ve doğal güzellikleri ile Nevşehir ili kadar popüler olamasa da tarım ve sanayi sektörlerinde adından söz ettiren illerden biridir. Sadece tarım ve sanayi sektörlerinde değil, geçmişten günümüze Güneydoğu Anadolu` yu İç Anadolu` ya bağlayan köprü kentlerden biri olduğu için Niğde, pek çok tarihi, kültürel ve turistik güzellikleri ile ziyaretçileri kendine hayran bırakmaktadır. Ayrıca, neredeyse her tarihi dönemden bir katman bulunan verimli Niğde toprakları bu kentin Türkiye` deki önemli buğday ambarlarından; sebze ve meyve yetiştiricilerinden biri yapmaktadır. Niğde` de görebileceğiniz eşsiz güzelliklerden bazılarını  Hititler` den kalma eserler, Osmanlı eserleri, eski çağlardan kalma yeraltı şehirleri ve görkemli Aladağlar Milli Parkı oluşturmaktadır.

Niğde` ye uçak ile ulaşım sağlamak isteyen yolcular, Niğde Havalimanı yapımına 1990 yılında başlanan ama malesef tamamlanamayan bir havaalanı olduğu için, uçuşlarını Nevşehir Kapadokya Havalimanı` na gerçekleştirip Nevşehir` den Niğde` ye karayolu ulaşımı sağlayabilmektedirler. Alternatif Niğde uçuşları için bir diğer seçenek de Adana Havaalanı` dır. Adana Havaalanı bölgesel bir havaalanı olduğu için seferler biraz daha sık ve çeşitlidir. 

Siz de Niğde` ye uçakla gitmek veya Niğde` den uçak seyahati yapmak istiyor iseniz, bizim karşılaştırmalı yurtiçi uçak bileti sistemimiz ile Niğde` ye en yakın havalimanları için tüm uçuşları ve tüm havayolu firmalarını karşılaştırabilir, dilediğiniz uçuşa anında online yurtiçi bilet satın alabilirsiniz.

Direkt veya Aktarmalı Niğde Uçuşları

Elazığ
 
 
Ağrı
 
 
Hopa
 
 
Düzce
 
 
Balıkesir
 
 
Siirt
 
 

Haritada Niğde

arabul.com
Yurtiçi Uçak Bileti Yurtdışı Uçak Bileti Charter Uçak Bileti
Anasayfa
Hakkımızda
Bilgi Bankası
İletişim Bilgileri
Turizm ve Ulaşım
Bu site bir İkia Turizm Ltd. Şti. kuruluşudur. İçerik veya görseller izin alınmadan kullanılmaz. © Copyright 2008 - 2014.
Yetkili acente İKİA Turizm 'dir. Sistem alt yapısı İpek TR / BiletAll tarafından kurulmuştur. Havayolları bilgi ve rezervasyon kaynağı İpek TR / BiletAll' dır. Kullanım Koşulları - Gizlilik Politikamız - İptal İade Şartları