Hatay, Türkiye

Hatay Yurtiçi Uçak Bileti

Anasayfa | Hakkımızda | Nasıl Online Bilet Alırım? | Bilgi Bankası | Bize Ulaşın
Yurtiçi Uçak Bileti Yurtdışı Uçak Bileti Charter Uçak Bileti
Türk Hava Yolları Anadolujet Atlasjet Sunexpress Borajet Onurair Pegasus
Yurtiçi
Yurtdışı
Charter
 

Hatay Uçuşları

Medeniyetin Beşiği Antakya` uçak biletleri online ekranda

Fikir Paylaş

Hatay Hakkında

Antakya yöresini çekici kılan ve tarihi boyunca göçlere açık olmasını sağlayan, yaşamı kolaylaştıran iklim koşulları ve verimli topraklarının yanı sıra Anadolu`yu Çukurova yoluyla Suriye ve Filistin`e bağlayan yolların kavşak noktasında bulunmasıdır. Ayrıca Mezopotamya`dan Akdeniz`e çıkmak için kullanılabilecek en uygun limanlar yine bu bölgededir.

Hatay Fotoğrafları

Hatay Şehir Rehberi
 
Hatay Şehir Rehberi
 
Hatay Şehir Rehberi
 
Hatay Şehir Rehberi

Hatay Uçak Biletleri

Hatay şehri, başka bir deyişle Antakya, tabiri caizse Anadolu` da çeşitli medeniyetlerin harmanlandığı ve hoşgörünün cadde cadde sokak sokak yayıldıği sayılı şehirlerden biridir. Antakya şehrinin ismi Antiochia kelimesinden gelmekte olup, dönemin Komutanı Antiochius` a adanan ve "Antiochius` un Toprakları" anlamına gelen bir isim taşır. 

İnsanlık tarihinin Mezapotamya` da doğduğunu varsayarsak, Hatay binyıllardır süregelen bu tarihin ilk ve en önemli tanıklarındandır. Yıllar geçmiş, Hatay` da hüküm süren devletler, dinler ve liderler tarih boyunca değişmiş; ama Hatay` ın her dönemde önemli bir şehir olduğu gerçeği hiçbir zaman değişmemiştir. Çünkü Hatay, Mezapotamya` yı Anadolu` ya ve Akdeniz` e bağlayan önemli bir köprü görevi görmektedir. Hatay` da tarih boyunca süregelen bu medeniyetler, birbirleri ile o kadar uyum içinde yaşamıştır ki, bu şehri hoşgörünün başkenti seçmek yanlış olmaz. 

İnsanların Hatay` a gelmesi için pek çok sebep sayılabilir. Hatay` ın ticari potansiyeli, doğal ve tarihi güzellikleri, kültürel miraslar, din ve inanç turizmi...vb. bu sebeplerden sadece birkaçıdır. Özellikle inanç turizmi açısından Hatay, uluslararası kulvarda pek çok şehir ile yarışır durumdadır. Çünkü Hatay, Hristiyanlar için başlıca hac noktalarından biridir. Müslümanlar nasıl hacı olmak için Mekke` ye ve Medine` ye gidiyorlar ise, Hristiyan dindarlar da hac ibadetini yerine getirmek için Hatay` a gelmektedirler.

Hatay Havalimanı, açıldığı 2007 yılından bu yana yurtiçi ve yurtdışı uçuşlara hizmet veren ve mimarisi bakımından da çok beğenilen bir havalimanıdır. Hatay` a Anadolujet, Türk Hava Yolları, Borajet ve Pegasus başta olmak üzere pek çok havayolu firması yurtiçi ve yurtdışı uçuşlar gerçekleştirmektedir. Siz de programınıza en uygun Hatay uçak biletini almak için online uçak bileti sayfamızı kullanabilir, seçtiğiniz Hatay uçuşuna online bilet satın alabilirsiniz.

Direkt veya Aktarmalı Hatay Uçuşları

Ankara
 
 
Erzurum
 
 
Trabzon
 
 
Hopa
 
 
Elazığ
 
 
Antalya
 
 

Haritada Hatay

arabul.com
Yurtiçi Uçak Bileti Yurtdışı Uçak Bileti Charter Uçak Bileti
Anasayfa
Hakkımızda
Bilgi Bankası
İletişim Bilgileri
Turizm ve Ulaşım
Bu site bir İkia Turizm Ltd. Şti. kuruluşudur. İçerik veya görseller izin alınmadan kullanılmaz. © Copyright 2008 - 2014.
Yetkili acente İKİA Turizm 'dir. Sistem alt yapısı İpek TR / BiletAll tarafından kurulmuştur. Havayolları bilgi ve rezervasyon kaynağı İpek TR / BiletAll' dır. Kullanım Koşulları - Gizlilik Politikamız - İptal İade Şartları