Amasya, Türkiye

Amasya Yurtiçi Uçak Bileti

Anasayfa | Hakkımızda | Nasıl Online Bilet Alırım? | Bilgi Bankası | Bize Ulaşın
Yurtiçi Uçak Bileti Yurtdışı Uçak Bileti Charter Uçak Bileti
Türk Hava Yolları Anadolujet Atlasjet Sunexpress Borajet Onurair Pegasus
Yurtiçi
Yurtdışı
Charter
 

Amasya Uçuşları

Amasya Merzifon uçuşlarına online bilet alın

Fikir Paylaş

Amasya Hakkında

Amasya ili Yeşilırmak boyunca uzanan zengin ovaların ve dar boğazlar meydana getiren dik yamaçlı dağların oluşturduğu bir coğrafî yapıya sahiptir. Amasya şehrinin çevresinde ovanm denizden yüksekliği yaklaşık 200 m kadar olduğu halde, kuzeye doğru dağlık kesimlerde yükselti Akdağ doruğunda 2 062, Kocacık Tepesi’nde 2 000 ve Karaömer Dağı’nda 1 971 m’yi bulur.

Amasya Fotoğrafları

Amasya Şehir Rehberi
 
Amasya Şehir Rehberi
 
Amasya Şehir Rehberi
 
Amasya Şehir Rehberi

Amasya Uçak Biletleri

Amasya şehri, günümüzde en çok otantik Amasya evleri ile bilinmektedir. Bu evler Osmanlı mimarisi ile yapılmış; bitişik nizamda olmalarına rağmen ev içi özel hayatın gizliliğini muhafaza edecek şekilde tasarlanmış evlerdir. Sadece evleri ile değil, şehrin ortasındaki nehirden akan besberrak sular, şehri çevreleyen doğal güzellikler ve yüzyıllar boyunca nesilden nesile aktardığı gelenek ve görenekleri ile Amasya özellikle kültür turizmi açısından en önemli şehirlerdendir.

Ağırlıklı olarak yurtiçi uçuşlar ile Amasya turizmine büyük katkı sağlaması amacı ile 2008 yılında faaliyete giren Amasya Merzifon Havalimanı, günümüzde Anadolujet ve Pegasus havayollarının düzenli seferleri ile uzak mesafeleri kısaltmayı başarabilmiştir. Şimdilik sadece Amasya - İstanbul uçuşları gerçekleştirilen havalimanı, talebin artması ile diğer şehirlere uçuşlara ve diğer firmalara da hizmet vermeyi hedeflemektedir.

Siz de Amasya uçak biletinizi bizim online uçak bileti sistemimizi kullanarak satın alabilirsiniz. Artık tüm Amasya uçuşlarını listemek, dilediğiniz uçuşa internetten bilet satın almak artık çok kolay.

Direkt veya Aktarmalı Amasya Uçuşları

Aydın
 
 
Dalaman
 
 
Ardahan
 
 
Denizli
 
 
Yozgat
 
 
Diyarbakır
 
 

Haritada Amasya

arabul.com
Yurtiçi Uçak Bileti Yurtdışı Uçak Bileti Charter Uçak Bileti
Anasayfa
Hakkımızda
Bilgi Bankası
İletişim Bilgileri
Turizm ve Ulaşım
Bu site bir İkia Turizm Ltd. Şti. kuruluşudur. İçerik veya görseller izin alınmadan kullanılmaz. © Copyright 2008 - 2014.
Yetkili acente İKİA Turizm 'dir. Sistem alt yapısı İpek TR / BiletAll tarafından kurulmuştur. Havayolları bilgi ve rezervasyon kaynağı İpek TR / BiletAll' dır. Kullanım Koşulları - Gizlilik Politikamız - İptal İade Şartları