Afyonkarahisar, Türkiye

Afyonkarahisar Yurtiçi Uçak Bileti

Anasayfa | Hakkımızda | Nasıl Online Bilet Alırım? | Bilgi Bankası | Bize Ulaşın
Yurtiçi Uçak Bileti Yurtdışı Uçak Bileti Charter Uçak Bileti
Türk Hava Yolları Anadolujet Atlasjet Sunexpress Borajet Onurair Pegasus
Yurtiçi
Yurtdışı
Charter
 

Afyonkarahisar Uçuşları

Kaplıcalar diyarı Afyon` a uçakla ulaşım imkanı

Fikir Paylaş

Afyonkarahisar Hakkında

Afyonkarahisar ili adını şehrin güneyinde bulunan kaleden ve afyon bitkisinden almıştır. M.Ö. 7000 yılından başlayarak günümüze kadar ilin sınırları içerisinde Kalkolitikten, Eski Tunç Devri`ne geçiş kültürlerinden sonra Hitit, Frig, Roma, Bizans, Selçuklu, Osmanlı medeniyetleri konumlanmıştır. Selçuklu Türklerinin 1071 yılında Anadolu`yu fethinden sonra Afyonkarahisar Türk egemenliğine geçti.

Afyonkarahisar Fotoğrafları

Afyonkarahisar Şehir Rehberi
 
Afyonkarahisar Şehir Rehberi
 
Afyonkarahisar Şehir Rehberi
 
Afyonkarahisar Şehir Rehberi

Afyonkarahisar Uçak Biletleri

Afyonkarakisar şehri, yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıkan buluntulara göre, binlerce yıl geçmişe gidildiğinde bile bölgesinin hareketli yaşam alanlarından biridir. Hititler` e , belki de daha öncesine kadar uzanan tarihi bunun en büyük kanıtlarından biridir. Günümüzde Afyonkarahisar şehrine kısaca Afyon denilmekte olup; Afyon ismi de bölgede yetiştirilen haşhaş bitkisinden gelmektedir. Afyonkarahisar, pek çok açıdan şahsına münhasır bir şehirdir. Mermeri, kaplıcaları, kaymağı, sucuğu, lokumu...vb. Afyonkarahisar şehrini diğer şehirlerden ayıran temel ögelerdendir.

Afyonkarahisar` a uçak ile gitmek isteyenler için bir iyi bir kötü haberimiz vardır. Kötü haber, şimdilik Afyon şehrinde havalimanı malesef yoktur. İyi haber ise, Kütahya` da 2012 yılında açılan ve Afyonkarahisar` a çok yakın olan Zafer Havalimanı, Afyon uçuşlarının da yapıldığı bir havalimanıdır. Yani, biletinizi Kütahya Zafer Havalimanı` na aldığınızda , havalimanından Afyonkarahisar şehrine kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sonuç olarak, Afyonkarahisar` a uçak bileti almak şimdi çok kolay. Bizim karşılaştırmalı uçak bileti sistemimiz sayesinde Kütahya uçak biletlerini görüp dilediğiniz uçuşa online uçak bileti satın alabilirsiniz. Havalimanı2 na indiğinizde de transfer araçları ile Afyon şehrine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Direkt veya Aktarmalı Afyonkarahisar Uçuşları

Yalova
 
 
Çorum
 
 
Şırnak
 
 
Kars
 
 
Edremit
 
 
Malatya
 
 

Haritada Afyonkarahisar

arabul.com
Yurtiçi Uçak Bileti Yurtdışı Uçak Bileti Charter Uçak Bileti
Anasayfa
Hakkımızda
Bilgi Bankası
İletişim Bilgileri
Turizm ve Ulaşım
Bu site bir İkia Turizm Ltd. Şti. kuruluşudur. İçerik veya görseller izin alınmadan kullanılmaz. © Copyright 2008 - 2014.
Yetkili acente İKİA Turizm 'dir. Sistem alt yapısı İpek TR / BiletAll tarafından kurulmuştur. Havayolları bilgi ve rezervasyon kaynağı İpek TR / BiletAll' dır. Kullanım Koşulları - Gizlilik Politikamız - İptal İade Şartları