Ulkeler

Reunion Ülke Rehberi

Anasayfa | Hakkımızda | Nasıl Online Bilet Alırım? | Bilgi Bankası | Bize Ulaşın
Yurtiçi Uçak Bileti Yurtdışı Uçak Bileti Charter Uçak Bileti
Türk Hava Yollari Anadolujet Atlasjet Sunexpress Borajet Onurair Pegasus
Yurtiçi
Yurtdışı
Charter
 
Saint-Denis, Reunion
Fikir Paylaş

Bilgi Bankası

Şehir Rehberi   Ülke Rehberi   Havayolu Firmaları   Kampanyalar   Tavsiyeler   Faydalı Bilgiler   Haberler

Ülke Ara

Reunion Ülke Rehberi
Reunion Ülke Rehberi
 
Reunion Ülke Rehberi
 
Reunion Ülke Rehberi
 
Reunion Ülke Rehberi

Réunion, Amerikan Koloni savaşında İngiliz Kraliyet donanmasının yenilgisinden hemen sonra fethedilen ve bir İngiliz kolonisi haline getirilen bir adadır.

İngiliz donanmasının tekrar bir araya gelişini ve yeni bir dönem başlangıcını simgeleyen `Reunion` adı verilmiştir. Ancak I. Dünya Savaşı sırasında ada bir dizi anlaşma sayesinde İngilizlerin Süveyş Kanalını almasına karşılık bölgedeki güvenliğini korumak isteyen Fransızlara verilmiştir. O zamandan sonra da adı `Reignon` olarak değiştirilmiştir. Şu an hâlen Fransa`nın himayesi altındadır. Ancak Mauritius, Reunion`u Fransa`dan el çektirmek isteyip kendi himayesine almak istedi.

Coğrafya

Réunion Adası 21 derece 09`52.83" Güney ve 55 derece 33`33.26" Doğu koordinatlarında yer almaktadır. Réunion`da iki volkanik dağ yer alır. Bunlardan birisi Piton des Neigés (3069 m.=10069 ft.), diğeri ise Piton dé lâ Fournaisê`dir. Bu dağ dünyanın en aktif volkanlarından birisidir ve bu dağa en yakın yerleşim birimi Cap Blanc isimli küçük vilayettir. Piton des Neigés`e en yakın yerleşim birimi ise Casabona`dır, hatta neredeyse dağ şehirle bütünleşmiştir. Başkenti Saint-Denis`dir. Başkentin nüfusu yaklaşık 16.000`dir. Réunion`un komşuları şu ükelerdir:

• Mauritius

• Madagaskar ve Fransız sömürgesi olan Tromelin Adası.

Genel Özellikler

Tam Adı: Réunion (okunuşu: Reünyon)

Yüzölçümü: 2512 km2

Başkenti: Saint-Denis

Para Birimi: Avro

Dili: Fransızca (Resmi) ve Creole

Nüfusu: 743.981 kişi (2002 tahmini)

Ortalama Ömür: 73,18 yıl (2002 tahmini)

Okur Yazarlık Oranı: %79 (1982 tahmini)

Kişi Başına Düşen Milli Gelir: 4800 $ (2001 tahmini)

Reunion Ülke Rehberi ile Alakalı Yazılar

Osetya Ülke Rehberi
Osetya Ülke Rehberi
Kafkas sıradağlarının kuzey ve güney yamaçlarına yayılmış dağlık bir bölge olan Osetya, kuzeyde Stavropol Kray (Rusya Federasyon), doğuda Çeçen ve İnguş Cumhuriyetleri, batıda Kabartay-Balkar Cunhuriyeti ve güneyde de Gürcistan`la komşudur. Tarihsel ve kültürel olarak hemen hemen bütünlük arz eden tek bir ülke olan Osetya, Büyük Kafkaslar`ın ikiye böldüğü iki parçadan oluşur: Kuzey Osetya ve Güney Osetya.
Türkmenistan Ülke Rehberi
Türkmenistan Ülke Rehberi
Orta Asya ülkelerinden olan Türkmenistan güneyden İran, batıdan Hazar denizi, kuzeyden Kazakistan, kuzeydoğudan Özbekistan, güneydoğudan Afganistan`la çevrilidir. Türkmenistan kurak bir iklime sahiptir. Yazları sıcaklık 50 dereceye kadar çıkarken, kışları ise -25 dereceye kadar düşmektedir. 1991 yılında Sovyetler Birliği’nin dağılmasının ardından bağımsızlıklarını ilan eden Türkmenler, günümüzdeki 7 Türk Devleti’nden biridir ve TÜRKSOY’un üyesidir.

Haritada Reunion

arabul.com
Yurtiçi Uçak Bileti Yurtdışı Uçak Bileti Charter Uçak Bileti
Anasayfa
Hakkımızda
Bilgi Bankası
İletişim Bilgileri
Turizm ve Ulaşım
Bu site bir İkia Turizm Ltd. Şti. kuruluşudur. İçerik veya görseller izin alınmadan kullanılmaz. © Copyright 2008 - 2014.
Yetkili acente İKİA Turizm 'dir. Sistem alt yapısı İpek TR / BiletAll tarafından kurulmuştur. Havayolları bilgi ve rezervasyon kaynağı İpek TR / BiletAll' dır. Kullanım Koşulları - Gizlilik Politikamız - İptal İade Şartları