Ulkeler

Fransız Polinezyası Ülke Rehberi

Anasayfa | Hakkımızda | Nasıl Online Bilet Alırım? | Bilgi Bankası | Bize Ulaşın
Yurtiçi Uçak Bileti Yurtdışı Uçak Bileti Charter Uçak Bileti
Türk Hava Yollari Anadolujet Atlasjet Sunexpress Borajet Onurair Pegasus
Yurtiçi
Yurtdışı
Charter
 
Papeete, Fransız Polinezyası
Fikir Paylaş

Bilgi Bankası

Şehir Rehberi   Ülke Rehberi   Havayolu Firmaları   Kampanyalar   Tavsiyeler   Faydalı Bilgiler   Haberler

Ülke Ara

Fransız Polinezyası Ülke Rehberi
Fransız Polinezyası Ülke Rehberi
 
Fransız Polinezyası Ülke Rehberi
 
Fransız Polinezyası Ülke Rehberi
 
Fransız Polinezyası Ülke Rehberi

Fransız Polinezyası, Güney Pasifik`teki bir Fransız Denizaşırı toprağıdır.

Coğrafya

Fransız Polinezyası Polinezya`daki bazı takımadalardan oluşmaktadır. Bunların en ünlüsü Society Adaları`dır. Nedenleri ise en çok nüfusun bu adalarda bulunması ve başkent Papeete`nın bu adalarda bulunmasıdır. 2007 yılında ise Clipperton Adası Fransız Polinezya`sına katılmıştır. Büyük Okyanus`un tam orta yerinde denize dağılmış haldeki 118 küçük ve volkanik adaların ve atolün en büyüğü ve en ünlüsü Tahiti`dir. Tahiti`yi oluşturan sönmüş Orohena Yanardağı`nın yüksekliği 2237 m`yi bulur. 1960 ve 1970`li yıllarda yürütülen nükleer denemeler nedeniyle çevre adalardan Fransiz Polinezyası`na göçler yüzünden nüfus 259,800 + 2`ü bulmuştur. Kültür incisi üretimi yanında, turizm ve askeri birliklere hizmete yönelik ekonomisiyle ülkenin ulusal geliri kişi başına yıllık 17,500$`ı geçmektedir.

Ülke Siyaseti

Ülkedeki ilk bağımsızlık hareketleri, 1950`lerde şeçimle işbaşına gelen Pouvaana a Oopa, 1960`ta Fransızlarca tutuklanması ve 1971`de serbest bırakıldığında adaların temsilcisi olarak Fransız Senatosu`na seçilmesiyle şekillendi. 1977`de kabul edilen yeni anayasayla yerel yönetimin yetkileri arttırıldı.

Fransız Polinezyası Ülke Rehberi ile Alakalı Yazılar

Osetya Ülke Rehberi
Osetya Ülke Rehberi
Kafkas sıradağlarının kuzey ve güney yamaçlarına yayılmış dağlık bir bölge olan Osetya, kuzeyde Stavropol Kray (Rusya Federasyon), doğuda Çeçen ve İnguş Cumhuriyetleri, batıda Kabartay-Balkar Cunhuriyeti ve güneyde de Gürcistan`la komşudur. Tarihsel ve kültürel olarak hemen hemen bütünlük arz eden tek bir ülke olan Osetya, Büyük Kafkaslar`ın ikiye böldüğü iki parçadan oluşur: Kuzey Osetya ve Güney Osetya.
Türkmenistan Ülke Rehberi
Türkmenistan Ülke Rehberi
Orta Asya ülkelerinden olan Türkmenistan güneyden İran, batıdan Hazar denizi, kuzeyden Kazakistan, kuzeydoğudan Özbekistan, güneydoğudan Afganistan`la çevrilidir. Türkmenistan kurak bir iklime sahiptir. Yazları sıcaklık 50 dereceye kadar çıkarken, kışları ise -25 dereceye kadar düşmektedir. 1991 yılında Sovyetler Birliği’nin dağılmasının ardından bağımsızlıklarını ilan eden Türkmenler, günümüzdeki 7 Türk Devleti’nden biridir ve TÜRKSOY’un üyesidir.

Haritada Fransız Polinezyası

arabul.com
Yurtiçi Uçak Bileti Yurtdışı Uçak Bileti Charter Uçak Bileti
Anasayfa
Hakkımızda
Bilgi Bankası
İletişim Bilgileri
Turizm ve Ulaşım
Bu site bir İkia Turizm Ltd. Şti. kuruluşudur. İçerik veya görseller izin alınmadan kullanılmaz. © Copyright 2008 - 2014.
Yetkili acente İKİA Turizm 'dir. Sistem alt yapısı İpek TR / BiletAll tarafından kurulmuştur. Havayolları bilgi ve rezervasyon kaynağı İpek TR / BiletAll' dır. Kullanım Koşulları - Gizlilik Politikamız - İptal İade Şartları