Ulkeler

Aruba Ülke Rehberi

Anasayfa | Hakkımızda | Nasıl Online Bilet Alırım? | Bilgi Bankası | Bize Ulaşın
Yurtiçi Uçak Bileti Yurtdışı Uçak Bileti Charter Uçak Bileti
Türk Hava Yollari Anadolujet Atlasjet Sunexpress Borajet Onurair Pegasus
Yurtiçi
Yurtdışı
Charter
 
Oranjestad, Aruba
Fikir Paylaş

Bilgi Bankası

Şehir Rehberi   Ülke Rehberi   Havayolu Firmaları   Kampanyalar   Tavsiyeler   Faydalı Bilgiler   Haberler

Ülke Ara

Aruba Ülke Rehberi
Aruba Ülke Rehberi
 
Aruba Ülke Rehberi
 
Aruba Ülke Rehberi
 
Aruba Ülke Rehberi

Aruba, Küçük Antiller adalar topluluğunda, Venezuela`ya yakın, Kurasao`nun batısında, Hollanda`ya bağlı bir adadır. Venezuela, Aruba ile Kurasao ve Bonaire ile birlikte bu adalar üzerinde hak iddia etmektedir.

1499 yılında İspanyollar tarafından bulunmuş, 1636 yılında ise Hollanda sömürgesi olmuştur.
1986 yılında, Hollanda`ya bağlı Hollanda Antilleri`nden ayrılarak; doğrudan Hollanda`ya bağlanmıştır.

Yüzölçümü 180 km²dir. Yaklaşık 70.000 yaşayanı (çoğunluğu başkent Oranjestad`da olmak üzere)Afrikalı, yerli, Avrupalı, Hintli karışımıdır. Yerel dili Papiamento olmasına karşın; resmi dili Felemenkçe`dir.

20. yüzyılın başlarında Venezuela petrolünü işleyen rafineriler ana gelir kaynağı iken; 1980`lerden sonra turizm ön plana çıkmıştır. Tabiat harikası uzun kumsallarının olması, komşu ada Kurasao`ya göre turizmin çok daha gelişmesine katkıda bulunmuştur.

Şehirleri

• Oranjestad (Başkent)
• Barcadera
• San Nicolaas
• Noord
• Santa Cruz
• Savaneta
• Seroe Colorado

Dil 

Aruba`nın resmi dili Felemenkçe ile Papiamento adlı karma (pidgin) dildir. Arubalılar, İngilizce ve İspanyolcayı da az seviyede konuşabilirler.

Aruba Ülke Rehberi ile Alakalı Yazılar

Osetya Ülke Rehberi
Osetya Ülke Rehberi
Kafkas sıradağlarının kuzey ve güney yamaçlarına yayılmış dağlık bir bölge olan Osetya, kuzeyde Stavropol Kray (Rusya Federasyon), doğuda Çeçen ve İnguş Cumhuriyetleri, batıda Kabartay-Balkar Cunhuriyeti ve güneyde de Gürcistan`la komşudur. Tarihsel ve kültürel olarak hemen hemen bütünlük arz eden tek bir ülke olan Osetya, Büyük Kafkaslar`ın ikiye böldüğü iki parçadan oluşur: Kuzey Osetya ve Güney Osetya.
Türkmenistan Ülke Rehberi
Türkmenistan Ülke Rehberi
Orta Asya ülkelerinden olan Türkmenistan güneyden İran, batıdan Hazar denizi, kuzeyden Kazakistan, kuzeydoğudan Özbekistan, güneydoğudan Afganistan`la çevrilidir. Türkmenistan kurak bir iklime sahiptir. Yazları sıcaklık 50 dereceye kadar çıkarken, kışları ise -25 dereceye kadar düşmektedir. 1991 yılında Sovyetler Birliği’nin dağılmasının ardından bağımsızlıklarını ilan eden Türkmenler, günümüzdeki 7 Türk Devleti’nden biridir ve TÜRKSOY’un üyesidir.

Haritada Aruba

arabul.com
Yurtiçi Uçak Bileti Yurtdışı Uçak Bileti Charter Uçak Bileti
Anasayfa
Hakkımızda
Bilgi Bankası
İletişim Bilgileri
Turizm ve Ulaşım
Bu site bir İkia Turizm Ltd. Şti. kuruluşudur. İçerik veya görseller izin alınmadan kullanılmaz. © Copyright 2008 - 2014.
Yetkili acente İKİA Turizm 'dir. Sistem alt yapısı İpek TR / BiletAll tarafından kurulmuştur. Havayolları bilgi ve rezervasyon kaynağı İpek TR / BiletAll' dır. Kullanım Koşulları - Gizlilik Politikamız - İptal İade Şartları