Tavsiyeler

İlk Defa Uçacaklar İçin

Anasayfa | Hakkımızda | Nasıl Online Bilet Alırım? | Bilgi Bankası | Bize Ulaşın
Yurtiçi Uçak Bileti Yurtdışı Uçak Bileti Charter Uçak Bileti
Türk Hava Yollari Anadolujet Atlasjet Sunexpress Borajet Onurair Pegasus
Yurtiçi
Yurtdışı
Charter
 
Ankara , Türkiye
Fikir Paylaş

Bilgi Bankası

Şehir Rehberi   Ülke Rehberi   Havayolu Firmaları   Kampanyalar   Tavsiyeler   Faydalı Bilgiler   Haberler

Tavsiye Ara

İlk Defa Uçacaklar İçin

Uçak biletinizi aldıktan sonra ;

Uçağa bineceğiniz havaalanına, uçuştan iç hatlar için en az 1 saat dış hatlar için en az 3 saat önce gitmelisiniz.

Havaalanı, Giden Yolcu kapısından havaalanına giriniz. Girişte güvenlik kontrolü yapılacaktır. Bu kontrolde elinizdeki valizi x-ray cihazının içine bırakmalısınız. Ardından sizde kontrol için güvenlik kapısından geçeceksiniz. Burada üzerinizde hiç bir metal eşya olmamasına dikkat ediniz. Üzerinizde ki metal eşyaları yine x-ray cihazının içinden geçecek şekilde oradaki boş kutuların içine bırakabilirsiniz.

Ardından biletiniz için Check-in işlemi yaptırmalısınız. Bu işlem için bileti aldığınız havayolu firmasının Check-in bankosuna gitmelisiniz. Burada kimliğinizi gösterdikten sonra valiziniz alınıp uçağın kargosuna gönderilecektir. Valiziniz izin verilenden daha ağır ise burada sizden havayolu firması ek ücret talep edebiir. Sonrasında size bir biniş kartı verilecektir. Bu kart üzerinde uçağa biniş saatiniz ve koltuk numaranız yazmaktadır. Biniş kartınızı almadan önce görevliye rica ederek koridor yada cam kenarı şeklinde koltuk tercihinizi de belirtebilirsiniz. Eğer valiziniz yok ise bazı havayolu firmalarının Check-in kiosklarını kullanarak ta biniş kartınızı alabilirsiniz.

Bu aşamayı da geçtikten sonra ikinci güvenlik kontrolünden geçmelisiniz. Bazı havalimanlarında GBT kontrolü yapılmaktadır. Bu durumda elinizdeki biniş kartını onaylatmak için kimliğiniz ile beraber oradaki GBT kontrol noktasına gitmelisiniz. İkinci güvenlik kontrolünden de 1. kontrol de olduğu gibi geçebilirsiniz.

Büyük havaalanlarında farklı uçaklara farklı kapılardan binilmektedir. Bu durumda elinizdeki biniş kartında yada panolarda sizin uçağınız için belirtilen giriş kapısına gitmelisiniz. Giriş kapısı açıldığında buradaki görevliye de elinizdeki biniş kartı ile beraber kimliğinizi göstermelisiniz.

Ardından uçağa binip biniş kartınızda yazan koltuğa oturabilirsiniz. Uçuştan önce size görevliler uçuş ile ilgili bilgi verecektir.

İyi uçuşlar dileriz.

İlk Defa Uçacaklar İçin Yazısı ile Alakalı Yazılar

Bitlis Şehir Rehberi
Bitlis Şehir Rehberi
Bitlis yöresinde Doğu Toroslar’ın teşkil ettiği geniş kavis,hem yüksek olduğu hem de geniş sıra dağlar meydana getirdiği için geçilmesi imkansız bir set halini almıştır. İşte Bitlis bu dağ settinin nispeten daralmış olduğu bir vadinin üzerinde kurularak bir taraftan Van Gölü Havzası, diğer taraftan Güney Doğu Anadolu bölgesi ile olan irtibatı sağlayarak stratejik önemini tarihin her devrinde göstermiştir.
 
THY ve Anadolu Ajansı güçlerini birleştirdi
THY ve Anadolu Ajansı güçlerini birleştirdi
Türk Hava Yolları (THY) internet sistemine sahip olan uçaklarında canlı haber hizmeti vermek amacıyla Anadolu Ajansı (AA) ile bir anlaşma yaptı. Yapılan anlaşma Anadolu Ajansı` nın, üzerinde internet donanımı bulunan THY uçaklarında anlık olarak haberler yayınlayabilmesini mümkün kılıyor.
 
arabul.com
Yurtiçi Uçak Bileti Yurtdışı Uçak Bileti Charter Uçak Bileti
Anasayfa
Hakkımızda
Bilgi Bankası
İletişim Bilgileri
Turizm ve Ulaşım
Bu site bir İkia Turizm Ltd. Şti. kuruluşudur. İçerik veya görseller izin alınmadan kullanılmaz. © Copyright 2008 - 2014.
Yetkili acente İKİA Turizm 'dir. Sistem alt yapısı İpek TR / BiletAll tarafından kurulmuştur. Havayolları bilgi ve rezervasyon kaynağı İpek TR / BiletAll' dır. Kullanım Koşulları - Gizlilik Politikamız - İptal İade Şartları