Sehirler

Miami Şehir Rehberi

Anasayfa | Hakkımızda | Nasıl Online Bilet Alırım? | Bilgi Bankası | Bize Ulaşın
Yurtiçi Uçak Bileti Yurtdışı Uçak Bileti Charter Uçak Bileti
Türk Hava Yollari Anadolujet Atlasjet Sunexpress Borajet Onurair Pegasus
Yurtiçi
Yurtdışı
Charter
 
Miami, Amerika Birleşik Devletleri
Fikir Paylaş

Bilgi Bankası

Şehir Rehberi   Ülke Rehberi   Havayolu Firmaları   Kampanyalar   Tavsiyeler   Faydalı Bilgiler   Haberler

Şehir Ara

Miami Şehir Rehberi
Miami Şehir Rehberi
 
Miami Şehir Rehberi
 
Miami Şehir Rehberi
 
Miami Şehir Rehberi

Miami, Amerika Birleşik Devletleri`nin Florida eyaletinin ikinci büyük kentidir. Atlas Okyanusu kıyısında bir kıyı kentidir. En gelişmiş sektör turizm sektörüdür.

Miami`de yaklaşık 5.000 Türk yaşamaktadır. Halkın %66,75`i İspanyolca konuşur. Bunun en büyük sebebi ise burada yaşayan halkın çoğu çevre ada ülkelerinden geldiklerindendir. Ama 2008 verilerine İspanyolca konuşan azınlık arttıkça anadilleri İngilizce olanlar işlerinin yürütülmesinde büyük zorluklar çektiklerini dile getirmişlerdir. Hatta en Önemli Televizyon kanalı ise Telemundo`dur. Hispanik dizi sektörüAmerika Birleşik Devletleri`nde büyük sektöre ve desteğe sahiptir. Dünyaca ünlü Latin (hispanik) dizilerinin bir bölümü Amerikan kökenliTelemundo tarafından uyarlanır ve bu eyalette çekilir.

• Perro Amor
• Dame Chocolate
• La Traicion
• Doña Barbara
• Analia

Kültür ve Eğlence

Hedonizme yaklaşan bir eğlence yaşamı ile ön plana çıkan Miami, zengin bir sanatsal ve kültürel birikime sahiptir.

Bitmez tükenmez kültür ve eğlence etkinlikleri, dinamik ve etkileyici bir günlük yaşamın kent sosyal yaşamına damga vurmasına yol açmaktadır.

Miami, çığır açan tiyatro ve diğer sahne sanatlarıyla dudak ısırtan bir kenttir. Aktörler Tiyatrosu, Jackie Gleason Tiyatrosu ve Coconut Grove Tiyatrosu, Miami`nin mükemmel tiyatro dünyasından birkaç örnektir. Mucize Tiyatrosu (Miracle Theater)`nda yer alan Aktörler Oyunevi, yetişkinler ve çocuklar için profesyonel performanslara ev sahipliği yapar.
Miami, klasik ve çağdaş üretimlerden büyük opera performanslarına, dünyaca ünlü starların başını çektiği müzik alternatifleri sunan bir kenttir.

Birleşik Devletler Chopin Vakfı, halka açık klasik müzik konserleri sunmaktadır. Sahne Sanatları Karnaval Merkezi`nde sahne alan Büyük Florida Operası ve Sahne Sanatları Broward Merkezi, kentin başlıca kültür merkezlerindendir. Günbatımı Merkezi`nde sahne alan Miami Senfoni Orkestrası, Amerikan, İspanyol ve Avrupa tarzında sözlü müzik performanslarını sahneye koyar.

Güney Plajı`nda yer alan Miami Kent Balesi, kentin görülmesi gereken en önemli değerlerindendir. Bu dünya çapında takdir toplayan bale topluluğu, Efsanevi dansçı Edward Villella yönetiminde klasik ve çağdaş performanslar ortaya koyar.

Miami, sahip olduğu çok sayıda sahne sanatları merkezinin yanı sıra günün her anı eğlencesiyle ön planda olan bir kenttir. Miami Karnavalı (Mart ayının başı), kentin en büyük kültürel etkinliğidir. Uluslararası Hispanic (ABD`de yaşayan İspanyol ve Latin Amerikalılara verilen ad) Tiyatro Festivali (Mayıs-Haziran), Miami Reggae Festivali (Ağustos), Miami Kitap Fuarı (Kasım), kentin en önemli kültürel organizasyonlarındandır. Her yıl yüzlerce yazar ve yüzbinlerce ziyaretçi Miami`de düzenlenen kitap fuarına akın etmektedir.
Miami plaj kültürü, botanik ve doğal harikalar, gece hayatı, zengin kent eğlence yaşamının en önemli parçalarıdır. Fotoğrafik ve egzotik manzaraların damga vurduğu tabiat ve su alanlarının eşlik ettiği Miami plajları, büyüleyici eğlence ve spor alanlarıdır. Hava gösterileri, dalış, kayak, takım sporları gibi sportif faaliyetlere imkân tanıyan bir kenttesiniz. Güneş gökyüzünün ardına gizlendikten sonra, Miami`de bulunan dans kulüpleri ve salonları, sıcak okyanus meltemleri eşliğinde misafirlerini eğlendirir. Bu mekânlar eğlenmeyi sevenler için vazgeçilmez yerlerdir.

Kent Mutfağı

Eğlencenin doruklarda yaşandığı bir kentten bahsediyorsanız aynı kentin mutfak kültürünün baş döndürücülüğüne şaşırmamalısınız. Her kategoriden mekânın tüm dünya mutfaklarından örnekler sunduğu Miami mutfağı; iştah kabartan lezzetler, büyüleyici malzemeler ve muhteşem tatlardan oluşan bir zenginliğe sahiptir. Zengin Latin Amerika mutfağı ve Karayip fasulye yemeklerinin ön planda olduğu kent mutfağı, dünya mutfağından her tada ve cebe hitap eden örneklerle doludur.

Miami Şehir Rehberi ile Alakalı Yazılar

Bitlis Şehir Rehberi
Bitlis Şehir Rehberi
Bitlis yöresinde Doğu Toroslar’ın teşkil ettiği geniş kavis,hem yüksek olduğu hem de geniş sıra dağlar meydana getirdiği için geçilmesi imkansız bir set halini almıştır. İşte Bitlis bu dağ settinin nispeten daralmış olduğu bir vadinin üzerinde kurularak bir taraftan Van Gölü Havzası, diğer taraftan Güney Doğu Anadolu bölgesi ile olan irtibatı sağlayarak stratejik önemini tarihin her devrinde göstermiştir.
Niğde Şehir Rehberi
Niğde Şehir Rehberi
Kapadokya Bölgesinde yeralan Niğde, antik kentleri, tarihi ve kültürel eserleri, Aladağ Milli Parkı ile önemli bir turizim merkezidir. M.Ö. 3000 - 2000 yıllarını kapsayan Eski Tunç Devri`nde Niğde çevresinde önemli yerleşim birimlerinin olduğu yapılan arkeolojik kazı çalışmaları sonucunda anlaşılmıştır. Eski Hitit Dönemi olarak adlandırılan bu dönemden sonra Niğde, Frig, Pers, Büyük İskender, Roma, Bizans egemenliklerinde kalmıştır.

Haritada Miami

arabul.com
Yurtiçi Uçak Bileti Yurtdışı Uçak Bileti Charter Uçak Bileti
Anasayfa
Hakkımızda
Bilgi Bankası
İletişim Bilgileri
Turizm ve Ulaşım
Bu site bir İkia Turizm Ltd. Şti. kuruluşudur. İçerik veya görseller izin alınmadan kullanılmaz. © Copyright 2008 - 2014.
Yetkili acente İKİA Turizm 'dir. Sistem alt yapısı İpek TR / BiletAll tarafından kurulmuştur. Havayolları bilgi ve rezervasyon kaynağı İpek TR / BiletAll' dır. Kullanım Koşulları - Gizlilik Politikamız - İptal İade Şartları