Sehirler

Las Vegas Şehir Rehberi

Anasayfa | Hakkımızda | Nasıl Online Bilet Alırım? | Bilgi Bankası | Bize Ulaşın
Yurtiçi Uçak Bileti Yurtdışı Uçak Bileti Charter Uçak Bileti
Türk Hava Yollari Anadolujet Atlasjet Sunexpress Borajet Onurair Pegasus
Yurtiçi
Yurtdışı
Charter
 
Las Vegas, Amerika Birleşik Devletleri
Fikir Paylaş

Bilgi Bankası

Şehir Rehberi   Ülke Rehberi   Havayolu Firmaları   Kampanyalar   Tavsiyeler   Faydalı Bilgiler   Haberler

Şehir Ara

Las Vegas Şehir Rehberi
Las Vegas Şehir Rehberi
 
Las Vegas Şehir Rehberi
 
Las Vegas Şehir Rehberi
 
Las Vegas Şehir Rehberi

Las Vegas, ABD`nin Nevada eyaletinde bulunan Mojave Çölü üzerinde kurulu, kumar ve eğlence yerleriyle bilinen bir kenttir.

Tarihçe

Las Vegas, ABD`nin kurulduğu dönemlerde bir demiryolu geçiş istasyonu olması sebebiyle mafya ve organize çetelerin bulunduğu, denetimden yoksun bir kent idi. Bu durum, 1900`lerin başına kadar sürdü. 1931 yılında kumarhanelerin ABD`de legal statü kazanmasının ardından, eski bir gangster olan Bugsy Siegel burayı bir kumarhane merkezi şeklinde tasarladı ve bunu hayata geçirdi. 1940`lardan sonra artan ilgi ile birlikte şehrin nüfusu ve ekonomisi bugüne dek katlanarak artmıştır.

İklim

Yaz ayları oldukça sıcak geçmekle birlikte, sıcaklığın yer yer 45 dereceyi geçtiği gözlenmekte ancak nem oranının düşük olması hissedilen ısının fazla etkili olmamasını sağlamaktadır. Bu nedenle Las Vegas`ı en iyi ziyaret etme zamanı eylül ayı ile mayıs ayı arasındaki aylardır.

Nüfus 

Küçük bir çöl kasabası olan Las Vegas` ın nüfusu, 2.000`lerden 550.000`lere gelmiştir. Nüfusun %69.86 sı beyaz, geri kalanı ise siyah ve sarı ırktandır. Ekonomisi büyük bir hızla gelişen şehrin nüfusu da aynı oranda artmaktadır.

Kent Mutfağı

Las Vegas mutfağı, her türlü yemek kültürünün bulunduğu her bütçeye uygun bir menü sunar. Gece eğlencesinin yanı sıra Las Vegas, çok çeşitli lezzetler arayanların tercih edeceği yerlerin başında gelir. Amerikan, Asya, Çin, Fransız, İtalya, Hindistan, Japon, Meksika, güneybatı, Yunan, Akdeniz ve daha fazla mutfağın yer bulduğu bu kültür en kaliteli yemekleriyle dikkatleri çeker. Soğuk yemek ve içeceklerin bulunduğu mekanlar, ızgara et yenilen lokantalar, sandviç dükkanları, deniz ürünü/sebze/et yemeklerinin servis edildiği mekanlar tüm damak tatlarına hitap etmektedir.

Kültür ve Eğlence

Kumarhaneler ve eğlence alternatifleri Las Vegas kentinin kültürel ve sosyal yaşamının belirleyicisidir. En popüler kumarhaneler Las Vegas Bulvarı güneyinde sıralanmaktadır. Çok sayıda kumarhane kentte bulunur. Las Vegas`da evlenmek birçok çiftin hayal ettiği bir şeydir. Evlenme kiliseleri ve özel nikah elbiseleri kentte oldukça yaygındır. Las Vegas şovların ve etkinliklerin kentidir. Çeşitli özel şovlar, oyunlar, müzikaller, komediler, spor aktiviteleri ve diğer özel organizasyonlar kentin en önemli kültürel ve eğlence faaliyetleri arasında yerini alır.

Araba ve gitar şovları, Las Vegas Gölü, Uluslararası Dragon Bot Festivali (Lake Las Vegas International Dragon Boat Festival), dans yarışmaları, ev yenileme ve dekorasyon şovları kentin başlıca etkinliklerindendir.

Las Vegas Şehir Rehberi ile Alakalı Yazılar

Bitlis Şehir Rehberi
Bitlis Şehir Rehberi
Bitlis yöresinde Doğu Toroslar’ın teşkil ettiği geniş kavis,hem yüksek olduğu hem de geniş sıra dağlar meydana getirdiği için geçilmesi imkansız bir set halini almıştır. İşte Bitlis bu dağ settinin nispeten daralmış olduğu bir vadinin üzerinde kurularak bir taraftan Van Gölü Havzası, diğer taraftan Güney Doğu Anadolu bölgesi ile olan irtibatı sağlayarak stratejik önemini tarihin her devrinde göstermiştir.
Niğde Şehir Rehberi
Niğde Şehir Rehberi
Kapadokya Bölgesinde yeralan Niğde, antik kentleri, tarihi ve kültürel eserleri, Aladağ Milli Parkı ile önemli bir turizim merkezidir. M.Ö. 3000 - 2000 yıllarını kapsayan Eski Tunç Devri`nde Niğde çevresinde önemli yerleşim birimlerinin olduğu yapılan arkeolojik kazı çalışmaları sonucunda anlaşılmıştır. Eski Hitit Dönemi olarak adlandırılan bu dönemden sonra Niğde, Frig, Pers, Büyük İskender, Roma, Bizans egemenliklerinde kalmıştır.

Haritada Las Vegas

arabul.com
Yurtiçi Uçak Bileti Yurtdışı Uçak Bileti Charter Uçak Bileti
Anasayfa
Hakkımızda
Bilgi Bankası
İletişim Bilgileri
Turizm ve Ulaşım
Bu site bir İkia Turizm Ltd. Şti. kuruluşudur. İçerik veya görseller izin alınmadan kullanılmaz. © Copyright 2008 - 2014.
Yetkili acente İKİA Turizm 'dir. Sistem alt yapısı İpek TR / BiletAll tarafından kurulmuştur. Havayolları bilgi ve rezervasyon kaynağı İpek TR / BiletAll' dır. Kullanım Koşulları - Gizlilik Politikamız - İptal İade Şartları