Sehirler

Kopenhag Şehir Rehberi

Anasayfa | Hakkımızda | Nasıl Online Bilet Alırım? | Bilgi Bankası | Bize Ulaşın
Yurtiçi Uçak Bileti Yurtdışı Uçak Bileti Charter Uçak Bileti
Türk Hava Yollari Anadolujet Atlasjet Sunexpress Borajet Onurair Pegasus
Yurtiçi
Yurtdışı
Charter
 
Kopenhag, Danimarka
Fikir Paylaş

Bilgi Bankası

Şehir Rehberi   Ülke Rehberi   Havayolu Firmaları   Kampanyalar   Tavsiyeler   Faydalı Bilgiler   Haberler

Şehir Ara

Kopenhag Şehir Rehberi
Kopenhag Şehir Rehberi
 
Kopenhag Şehir Rehberi
 
Kopenhag Şehir Rehberi
 
Kopenhag Şehir Rehberi

Kopenhag, Danimarka`nın başkentidir. 1 Ocak 2012 sayımına göre nüfusu 1.213.822 kişidir. København Danca`da "ticaret limanı" veya "tüccar limanı" anlamındadır. Koben tüccar ve "Havn" Danca`da "liman" demektir.

Kültür ve Eğlence

Kopenhag yaşanabilecek en iyi kentlerden biri olarak gösterilmektedir. Bu durum Danimarka`nın Welfare State (Refah Devleti) ismine sahip olmasının bir sonucudur. Tiyatro, bale, opera, müzik, klasik müzik, film, sanat, tasarım, festivaller, fuarlar ve çok daha fazlası Kopenhag`ın kültürel zenginliğini meydana getirir. 

Kentin yaratıcı tasarım ve sanat yönü tüm dünyada bilinir. Kent merkezinde bulunan Danimarka Tasarım Merkezi, Danimarka tasarım sanatının en güzel örneklerini içeren bir koleksiyona sahiptir. Seramik, şamdanlar, mimari, mobilyalar, kısacası Danimarka`nın teknik sanat bilgisi bu merkezde yer alır. Louisiana ve Ulusal Müzelerde, Danimarka`ya özgü modern ve güzel sanatlara dair hemen her şeyi bulmak mümkündür. Kopenhag’da her yıl Caz Festivali düzenlenir. Kopenhag Opera Evi dünyadaki en modern opera mekanlarından biridir. Opera evinin iki sahnesi bulunur. Biri büyük performanslar için kullanılırken diğeri daha küçük organizasyonlarda faaliyet göstermektedir. 

Klasik müzik, Danimarka ve Kopenhag kültürlerinin ana unsurlarından biridir. Çok sayıda konser salonu, kültür merkezi kenti doldurmuştur. Besteciler, solo performanslar ve senfoni orkestraları en güzel klasik müzik örneklerini beğeninize sunar. Vesterbrogade`de bulunan Tivoli Konser Salonu, Niels Brocksgade`de yer alan Krallık Danimarkası Müzik Akademisi ve Rosenorns`da yerini almış olan DR Konser Salonu, klasik müziğin icra edildiği yerlerden sadece birkaçıdır.

Kopenhag’da çok çeşitli aktivite ve eğlence imkanları mevcuttur. Parklar, bahçeler, plajlar, kent ve kanal turları, gece hayatı, spor aktiviteleri (koşu, olta balıkçılığı, bot ve kayak kiralama, marinalar ve dahası), kısacası aklınıza gelebilecek her türlü eğlenceyi kentte yaşamanız mümkündür.

Günün 24 saati partilerin yaşandığı kentte, gece hayatı çok yönlüdür. Kentin her köşesinde en azından bir tane bar ya da kafeye rastlarsınız. 

Kent Mutfağı

Kopenhag`da modaya uygun ve çok yönlü sosyal ve kültürel yaşamın bir uzantısı olarak, her tercihe ve isteğe uygun lezzet mekanları bulunur. Çok sayıda kafe, restoran, bar ve diğer mekanlar yerel ve uluslararası mutfaktan örnekler sunar. Tereyağlı ekmeğin içinde hazırlanmış açık sandviç (Smorrebrod) ,sosis (polster ), köfte (frikadeller) gibi Danimarka`ya özgü yemekler kente gidildiğinde mutlaka tadılmalıdır.

Kente özgü en önemli yiyecek olan yerel sandviçleri (smorrebrod) müşterilerine sunan çok sayıda restoran kentin her tarafına yayılmıştır.

Kopenhag Şehir Rehberi ile Alakalı Yazılar

Bitlis Şehir Rehberi
Bitlis Şehir Rehberi
Bitlis yöresinde Doğu Toroslar’ın teşkil ettiği geniş kavis,hem yüksek olduğu hem de geniş sıra dağlar meydana getirdiği için geçilmesi imkansız bir set halini almıştır. İşte Bitlis bu dağ settinin nispeten daralmış olduğu bir vadinin üzerinde kurularak bir taraftan Van Gölü Havzası, diğer taraftan Güney Doğu Anadolu bölgesi ile olan irtibatı sağlayarak stratejik önemini tarihin her devrinde göstermiştir.
Niğde Şehir Rehberi
Niğde Şehir Rehberi
Kapadokya Bölgesinde yeralan Niğde, antik kentleri, tarihi ve kültürel eserleri, Aladağ Milli Parkı ile önemli bir turizim merkezidir. M.Ö. 3000 - 2000 yıllarını kapsayan Eski Tunç Devri`nde Niğde çevresinde önemli yerleşim birimlerinin olduğu yapılan arkeolojik kazı çalışmaları sonucunda anlaşılmıştır. Eski Hitit Dönemi olarak adlandırılan bu dönemden sonra Niğde, Frig, Pers, Büyük İskender, Roma, Bizans egemenliklerinde kalmıştır.

Haritada Kopenhag

arabul.com
Yurtiçi Uçak Bileti Yurtdışı Uçak Bileti Charter Uçak Bileti
Anasayfa
Hakkımızda
Bilgi Bankası
İletişim Bilgileri
Turizm ve Ulaşım
Bu site bir İkia Turizm Ltd. Şti. kuruluşudur. İçerik veya görseller izin alınmadan kullanılmaz. © Copyright 2008 - 2014.
Yetkili acente İKİA Turizm 'dir. Sistem alt yapısı İpek TR / BiletAll tarafından kurulmuştur. Havayolları bilgi ve rezervasyon kaynağı İpek TR / BiletAll' dır. Kullanım Koşulları - Gizlilik Politikamız - İptal İade Şartları