Sehirler

Düsseldorf Şehir Rehberi

Anasayfa | Hakkımızda | Nasıl Online Bilet Alırım? | Bilgi Bankası | Bize Ulaşın
Yurtiçi Uçak Bileti Yurtdışı Uçak Bileti Charter Uçak Bileti
Türk Hava Yollari Anadolujet Atlasjet Sunexpress Borajet Onurair Pegasus
Yurtiçi
Yurtdışı
Charter
 
Düsseldorf, Almanya
Fikir Paylaş

Bilgi Bankası

Şehir Rehberi   Ülke Rehberi   Havayolu Firmaları   Kampanyalar   Tavsiyeler   Faydalı Bilgiler   Haberler

Şehir Ara

Düsseldorf Şehir Rehberi
Düsseldorf Şehir Rehberi
 
Düsseldorf Şehir Rehberi
 
Düsseldorf Şehir Rehberi
 
Düsseldorf Şehir Rehberi

Düsseldorf, Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin başkentidir. Ayrıca Düsseldorf Vilayeti´nin (Regierungsbezirk)´de merkezidir. Ren Nehri kıyısında kurulmuş moda ve fuar kentidir. Kuzeyinde Ruhr Bölgesi, güneyinde ise Köln bulunmaktadır. Kente adını Düssel deresi verir. Düsseldorf kent merkezinde yer alan meyhane ve birahaneleriyle ünlü Altstadt Semti, halk arasında dünyanın en uzun barı (Die längste Theke der Welt) olarak anılmaktadır. Nüfusu 600,000 civarındadır. Şehir dünyaca ünlü sanayi fuarlarıyla tanınmıştır. Eyaletin en büyük havalimanı Düsseldorf Uluslararası Havalimanı (Kodu: DUS) bu kenttedir. 10-12 ve 14 Mayıs 2011 tarihlerinde düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması`na Düsseldorf ev sahipliği yapmıştır.

Spor

Şehrin en önemli kulüpleri, futbol dalında Fortuna Düsseldorf; Buz hokeyi dalında DEG; Amerikan futbolu dalında Düsseldorf Rhein Fire`dır. Yıllarca Futbol dalında Bundesliga`da yer alan Fortuna Düsseldorf, 1997-1998 futbol sezonunda küme düştü ve tekrar 2012-2013 futbol sezonunda Bundesliga`ya çıktı.

Buz hokeyi dalında mücadele eden DEG, Metro adlı şirketin sponsor olmasıyla ismini DEG Metrostars olarak değiştirdi. Alman 1. Ligi DEL`de 8 Şampiyonluğu bulunan takım, 1992 senesinde Avrupa ikincisi olmuştur.

Rhein Fire, Avrupalı kulüplerin kendi aralarında NFL ortaklığıyla düzenledikleri Amerikan Futbol Ligi-Avrupa (NFL-Europe)`da 1998`de turnuvayı şampiyon olarak tamamladılar. Kulüp şu anda NFL`den kaynaklanan bazı sebeplerden dolayı faal değil.

Kültür ve Eğlence

Düsseldorf’un kültürel ve sanatsal hazineleri sınırsızdır. Müzeler, tiyatrolar ve sanat merkezleri, sanatseverler için muhteşem yerlerdir. Kent, sanat müzeleriyle ünlüdür. 
Kunst Palast Müzesi, Stadtmuseum, Neanderthal Müzesi, Für Naturkunde Müzesi (Doğa Tarihi), Aquazoo ve Löbbecke Müzesi, Goethe Müzesi, Heinrich Heine Müzesi ve çok daha fazlası bu müze kentini meydana getirir. 

Kunstakademie (Sanat Akademisi), Kunsthalle (Sanat Salonu), Kunstverein für die Rheinlande und Westfalen (Rhineland ve Westfalen Sanat Toplumu) ve Kunstarchiv Kaiserswerth, kentin en iyi sanat merkezlerindendir. Düsseldorf’da 100’den fazla galeri bulunur.  

Alman Operası ve Tonhalle  Duesseldorf, kentin kaliteli sahne sanatları merkezlerinden ikisidir. Popüler müzik performansları, Capitol Tiyatrosu (müzikal tiyatro)’nda sahnelenir.  
Düsseldorf Sergi Merkezi, 40’ın üzerinde ticaret fuarına ve sergiye ev sahipliği yapar. 
Düssseldorf Karnavalı, kentin en büyük kültür organizasyonlarındandır. Ayrıca, Düsseldorf Sergi Merkezinde düzenlenen Uluslar arası Sandal Şovu, dünyaca ünlüdür.

Mutfak

Düsseldorf, zengin yerel ve dünya mutfak kültürüne sahip bir kenttir. Kentin en iyi restoranlarında, çok çeşitli yerel ve uluslar arası lezzetlerin servisi yapılır.     

Ren mutfağı, dünyaca ünlü lezzetler barındırır.  

Düsseldorf mustard rib steak (hardallı pirzola), Rheinisch sauerbraten (sirkeli kavrulmuş biftek),  Rheinische Muschel  (midye), dünyaca popüler lezzetlerdir. Ayrıca, Kartoffel  (patates) ve Erbsen (bezelye çorbası), en bilinen yerel tatlardandır.

Düsseldorf’un Altbier adındaki birası tüm dünyada bilinir. Kentin birahaneleri oldukça popülerdir. Düsseldorf’un eski bölümü (Old Quarter), bu tür mekanlarla dolup taşar.

Düsseldorf Şehir Rehberi ile Alakalı Yazılar

Bitlis Şehir Rehberi
Bitlis Şehir Rehberi
Bitlis yöresinde Doğu Toroslar’ın teşkil ettiği geniş kavis,hem yüksek olduğu hem de geniş sıra dağlar meydana getirdiği için geçilmesi imkansız bir set halini almıştır. İşte Bitlis bu dağ settinin nispeten daralmış olduğu bir vadinin üzerinde kurularak bir taraftan Van Gölü Havzası, diğer taraftan Güney Doğu Anadolu bölgesi ile olan irtibatı sağlayarak stratejik önemini tarihin her devrinde göstermiştir.
Niğde Şehir Rehberi
Niğde Şehir Rehberi
Kapadokya Bölgesinde yeralan Niğde, antik kentleri, tarihi ve kültürel eserleri, Aladağ Milli Parkı ile önemli bir turizim merkezidir. M.Ö. 3000 - 2000 yıllarını kapsayan Eski Tunç Devri`nde Niğde çevresinde önemli yerleşim birimlerinin olduğu yapılan arkeolojik kazı çalışmaları sonucunda anlaşılmıştır. Eski Hitit Dönemi olarak adlandırılan bu dönemden sonra Niğde, Frig, Pers, Büyük İskender, Roma, Bizans egemenliklerinde kalmıştır.

Haritada Düsseldorf

arabul.com
Yurtiçi Uçak Bileti Yurtdışı Uçak Bileti Charter Uçak Bileti
Anasayfa
Hakkımızda
Bilgi Bankası
İletişim Bilgileri
Turizm ve Ulaşım
Bu site bir İkia Turizm Ltd. Şti. kuruluşudur. İçerik veya görseller izin alınmadan kullanılmaz. © Copyright 2008 - 2014.
Yetkili acente İKİA Turizm 'dir. Sistem alt yapısı İpek TR / BiletAll tarafından kurulmuştur. Havayolları bilgi ve rezervasyon kaynağı İpek TR / BiletAll' dır. Kullanım Koşulları - Gizlilik Politikamız - İptal İade Şartları