Haberler

Ucuz Bilet 27 Hafta Önceden Alınıyor

Anasayfa | Hakkımızda | Nasıl Online Bilet Alırım? | Bilgi Bankası | Bize Ulaşın
Yurtiçi Uçak Bileti Yurtdışı Uçak Bileti Charter Uçak Bileti
Türk Hava Yollari Anadolujet Atlasjet Sunexpress Borajet Onurair Pegasus
Yurtiçi
Yurtdışı
Charter
 
Ankara , Türkiye
Fikir Paylaş

Bilgi Bankası

Şehir Rehberi   Ülke Rehberi   Havayolu Firmaları   Kampanyalar   Tavsiyeler   Faydalı Bilgiler   Haberler

Haber Ara

Ucuz Bilet 27 Hafta Önceden Alınıyor

Yapılan araştırmaya göre, dış hat uçuşlarında bilet fiyatı önce ortalamanın yaklaşık yüzde 5 altında satışa sunuluyor. Ancak 27’nci haftaya gelince doluluk oranları yeterli olmadığı için havayolu şirketi tarafından fiyatlar indiriliyor. Böylece ortalama fiyattan yüzde 15 ucuza satın almak mümkün olabiliyor. Uçuş yaklaşırken yani 10’uncu haftada yine de ortalamanın yaklaşık yüzde 8 altında bilet satın alabilmek mümkün. Ancak iki hafta kala fiyat hızla tırmanmaya başlıyor. Son günlerde ise fiyat ortalamanın yüzde 15 üzerini görebiliyor.

YÜZDE 57’MİZ UYGUN FİYATLARI KAÇIRIYOR

Türkler genelde son dakikacı. Promosyonları takip ediyor ancak bunları satın almakta da hızlı davranamıyor. Yolcuların yüzde 57’si tatil için en uygun bilet satın alma dönemini kaçırıyor.

EN UCUZ AY MAYIS

Son 3 yıllık bilgilere göre uçmak için en ucuz ay mayıs. Fiyatlar yıl ortalamasının yüzde 21,3 altında. Mayısı ucuzlukta şubat ve mart ayları takip ediyor. En pahalı ay ise ağustos. Fiyatlar ortalama yüzde 18 daha yüksek. Ağustosu pahalılıkta eylül ve ekim ayları izliyor.

Hangi ülke ne zaman ucuz?

ALMANYA: Yılın en ucuz ayı vergiler, harçlar hariç ortalama 375 TL fiyatla şubat. Eylüle göre bilet fiyatları yüzde 39 düşüyor. En uygun bilet fiyatı 13 hafta önce bulunabiliyor. Bu dönemde bileti ortalamadan yüzde 25 aşağıya bulabilirsiniz.
İNGİLTERE: Mayıs en ucuz uçuş dönemi. Ortalama 329 TL’den bilet alınabiliyor. Ağustosta ise fiyatlar yüzde 49 artıyor. İngiltere için 18 hafta öncesinde bilet alırsanız, yüzde 28 tasarruf edebilirsiniz.
İSPANYA: Gidiş-dönüş bilet fiyatı için en uygun ay ocak. Ortalama 658 TL’lik bilet fiyatı ağustosta yüzde 30 artıyor. 19 hafta önce en uygun fiyatı yakalayabiliyorsunuz. Fiyatlarda dalgalanma oranı yüzde 41’e kadar çıkıyor.
RUSYA: Vizelerin kaldırılmasıyla birlikte trafik karşılıklı olarak hızla artıyor. En ucuz ay 769 TL ile mart. Ağustosta fiyatlar yüzde 20 artıyor. En uygun bilet fiyatı uçuştan 13 hafta önce yakalanabiliyor.
TAYLAND: Balayı çiftlerinin tercih ettiği Tayland için en uygun uçuş ayı mayısta. Bilet fiyatları 1880 TL’ye kadar düşüyor. Ağustosta ise ortalama fiyatlar yüzde 14 artıyor. Uçuştan 9 hafta önce Tayland’a en uygun bilet fiyatı alınabiliyor. 

Artık son dakikacı değiliz

Türk yolcunun son yıllarda ucuz uçabilmek için bilet fiyatlarını, promosyonları çok iyi takip ettiğini belirten Skyscanner Türkiye Pazarlama Müdürü Murat Özkök, “Son dakikacılıkta İspanyollar bizi geçtiler. Ortalama olarak dış hatlarda 13 hafta önceden uçak biletini satın alıyoruz” diyor.
Türk yolcu yurtdışına en çok Londra’ya uçmak için bilet fiyatlarına bakıyor. Bunu Amsterdam, Manchester izliyor. Tatil araştırmalarında ise Almanya, İtalya ve İspanya önde. Uzun menzilli uçuşlarda New York ve Bangkok biletleri aranıyor.

VİZESİZ GİTMEK İSTİYOR

Son dönemlerde Afrika’ya da ilgi var. Tanzanya, Kenya’nın yanı sıra Küba da çok aranılan noktalar arasında. Türk yolcu, vizenin olmadığı yerlere gitmeyi seviyor.

Nasıl ucuz bilet alınır?

1. Akıllı davranın: Her zaman erken satın alarak en ucuz bilete ulaşamayabilirsiniz. Seyahat tarihlerinizi gözden geçirin. Aktarmalı uçuşlarda bazen iki farklı havayolundan ayrı ayrı bilet almak ucuza gelebilir.
2. Araştırın: Farklı havayollarını, online bilet satan ve karşılaştırma yapan sitelerden fiyat araştırması yapın. Seyahat acentenize de sorun. Gideceğiniz yere aktarma yapmaktan çekinmeyin.
3. Son dönemlerde birçok mobil uygulama fiyatları dakika dakika takip ediyor. Bunları telefonunuza veya tablet bilgisayarınıza indirerek fiyatları görebilirsiniz.

Kaynak: Hürriyet Gazetesi

Ucuz Bilet 27 Hafta Önceden Alınıyor Yazısı ile Alakalı Yazılar

Bitlis Şehir Rehberi
Bitlis Şehir Rehberi
Bitlis yöresinde Doğu Toroslar’ın teşkil ettiği geniş kavis,hem yüksek olduğu hem de geniş sıra dağlar meydana getirdiği için geçilmesi imkansız bir set halini almıştır. İşte Bitlis bu dağ settinin nispeten daralmış olduğu bir vadinin üzerinde kurularak bir taraftan Van Gölü Havzası, diğer taraftan Güney Doğu Anadolu bölgesi ile olan irtibatı sağlayarak stratejik önemini tarihin her devrinde göstermiştir.
 
THY ve Anadolu Ajansı güçlerini birleştirdi
THY ve Anadolu Ajansı güçlerini birleştirdi
Türk Hava Yolları (THY) internet sistemine sahip olan uçaklarında canlı haber hizmeti vermek amacıyla Anadolu Ajansı (AA) ile bir anlaşma yaptı. Yapılan anlaşma Anadolu Ajansı` nın, üzerinde internet donanımı bulunan THY uçaklarında anlık olarak haberler yayınlayabilmesini mümkün kılıyor.
 
arabul.com
Yurtiçi Uçak Bileti Yurtdışı Uçak Bileti Charter Uçak Bileti
Anasayfa
Hakkımızda
Bilgi Bankası
İletişim Bilgileri
Turizm ve Ulaşım
Bu site bir İkia Turizm Ltd. Şti. kuruluşudur. İçerik veya görseller izin alınmadan kullanılmaz. © Copyright 2008 - 2014.
Yetkili acente İKİA Turizm 'dir. Sistem alt yapısı İpek TR / BiletAll tarafından kurulmuştur. Havayolları bilgi ve rezervasyon kaynağı İpek TR / BiletAll' dır. Kullanım Koşulları - Gizlilik Politikamız - İptal İade Şartları