Haberler

THY artık Montreal` e de uçacak

Anasayfa | Hakkımızda | Nasıl Online Bilet Alırım? | Bilgi Bankası | Bize Ulaşın
Yurtiçi Uçak Bileti Yurtdışı Uçak Bileti Charter Uçak Bileti
Türk Hava Yollari Anadolujet Atlasjet Sunexpress Borajet Onurair Pegasus
Yurtiçi
Yurtdışı
Charter
 
Ankara , Türkiye
Fikir Paylaş

Bilgi Bankası

Şehir Rehberi   Ülke Rehberi   Havayolu Firmaları   Kampanyalar   Tavsiyeler   Faydalı Bilgiler   Haberler

Haber Ara

THY artık Montreal` e de uçacak

İlk kez 11 Temmuz 2009’da Toronto uçuşları ile Kanada’ya sefer yapmaya başlayan THY, uzun çabaların ardından Kanada’daki Türk nüfusun yaşadığı en kalabalık ikinci şehir olan Montreal’e de uçmaya başladı.

İlk Montreal seferiyle THY Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Gerçek başkanlığında bir grup davetli de Kanada’ya geldi. THY’nin Montreal seferleri nedeniyle, Montreal-Pierre Elliott Trudeau Uluslararası Havaalanı’nda karşılama töreni düzenlendi.

Törene THY Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Gerçek, Havaalanı Üst Yöneticisi (CEO) James Cherry, Montreal Ticaret Odası Başkanı Michael Leblanc, Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO) Türkiye Daimi Temsilcisi Büyükelçi Çağatay Erciyes, Türkiye’nin Ottawa Büyükelçisi Tuncay Babalı ve Türk toplumundan kalabalık bir grup katıldı.

DOSTLU?A KATKI SA?LAYACAK YENİ BİR KÖPRÜ

THY Yönetim Kurulu Üyesi Gerçek, törende yaptığı konuşmada, "Türkiye ile Kanada arasındaki dostluğa katkı sağlayacak yeni bir köprü daha ekliyoruz. THY olarak yeni bir uçuş noktası daha açarak, ülkelerimiz arasındaki ilişkilerin güçlenmesine katkıda bulunmaktan son derece mutluyuz" dedi.

Dünyanın en önemli şehirlerinden Montreal’i, İstanbul üzerinden dünyaya bağladıklarını anlatan Gerçek, şöyle devam etti:

"Montreal uçuşları, seyahatleri kolaylaştırmanın yanı sıra iki ülke arasındaki siyasi ve ekonomik ilişkilerin gelişmesinde de önemli rol oynayacaktır. Uçuş yaptığımız 106 farklı ülke ile dünyanın en çok ülkesine uçan ve dünyanın 4. büyük ulaşım ağına sahip THY, Montreal ile 210. yurtdışı uçuş noktasını açmış oldu. Yıl sonuna kadar 19 şehri daha uçuş ağımıza eklemeyi planlıyoruz."

HEDEF 60 MİLYON YOLCU

THY filosunun her geçen gün büyüdüğünü ifade eden Gerçek, şunları söyledi:

"Bu yıl 60 milyon yolcu taşımayı hedefliyoruz. Filomuzu her geçen gün büyütüyoruz. Siparişini verdiğimiz uçaklarımızın filoya katılımı sürüyor. THY, büyümesini sürdürürken, hizmet kalitesini de artırmaya devam ediyor. Uluslararası alanlarda kazandığımız ödüllerle bu tescil ediliyor. Üç yıl üst üste Avrupa’nın en iyi havayolu seçilmemiz, bunun en somut örneğidir. Toronto ve Montreal uçuşlarını en kısa sürede her güne çıkarmayı istiyoruz."

Montreal Pierre-Elliott Trudeau Havaalanı CEO’su James Cherry de THY’nin Montreal seferlerine başlamasından memnun olduğunu söyledi. Cherry, THY uçuşlarının, iki ülke arasındaki ticaretin gelişmesine önemli katkılar sağlayacağını ifade etti. Törene katılanlar, birlikte sembolik kurdeleyi keserek THY’yi kutladı.

THY Montreal’e haftada 3 gün salı, cuma ve pazar günleri uçacak. İstanbul-Montreal uçuşu için TK035 sefer sayısını belirleyen THY, İstanbul’dan TSİ 14.00’te kalkacak ve Montreal’e de yerel saatle 17.30’da inecek. THY`nin Montreal-İstanbul seferini yapacak uçak, yerel saatle 23.30’da havalanacak ve TSİ 16.00’da İstanbul’da olacak. 

THY artık Montreal` e de uçacak Yazısı ile Alakalı Yazılar

THY ve Anadolu Ajansı güçlerini birleştirdi
THY ve Anadolu Ajansı güçlerini birleştirdi
Türk Hava Yolları (THY) internet sistemine sahip olan uçaklarında canlı haber hizmeti vermek amacıyla Anadolu Ajansı (AA) ile bir anlaşma yaptı. Yapılan anlaşma Anadolu Ajansı` nın, üzerinde internet donanımı bulunan THY uçaklarında anlık olarak haberler yayınlayabilmesini mümkün kılıyor.
 
Air Berlin 2014 ikinci çeyrekte kar ettiğini açıkladı
Air Berlin 2014 ikinci çeyrekte kar ettiğini açıkladı
Geçmişinde finansal çalkantılar yaşayan Air Berlin firması sonunda 2014 yılının ikinci çeyreğinde 8,6 milyon euro kar ettiğini açıkladı.
 
arabul.com
Yurtiçi Uçak Bileti Yurtdışı Uçak Bileti Charter Uçak Bileti
Anasayfa
Hakkımızda
Bilgi Bankası
İletişim Bilgileri
Turizm ve Ulaşım
Bu site bir İkia Turizm Ltd. Şti. kuruluşudur. İçerik veya görseller izin alınmadan kullanılmaz. © Copyright 2008 - 2014.
Yetkili acente İKİA Turizm 'dir. Sistem alt yapısı İpek TR / BiletAll tarafından kurulmuştur. Havayolları bilgi ve rezervasyon kaynağı İpek TR / BiletAll' dır. Kullanım Koşulları - Gizlilik Politikamız - İptal İade Şartları