Haberler

Ardahan - Artvin Ortak Havalimanı Yolda

Anasayfa | Hakkımızda | Nasıl Online Bilet Alırım? | Bilgi Bankası | Bize Ulaşın
Yurtiçi Uçak Bileti Yurtdışı Uçak Bileti Charter Uçak Bileti
Türk Hava Yollari Anadolujet Atlasjet Sunexpress Borajet Onurair Pegasus
Yurtiçi
Yurtdışı
Charter
 
Ankara , Türkiye
Fikir Paylaş

Bilgi Bankası

Şehir Rehberi   Ülke Rehberi   Havayolu Firmaları   Kampanyalar   Tavsiyeler   Faydalı Bilgiler   Haberler

Haber Ara

Ardahan - Artvin Ortak Havalimanı Yolda

Ardahan Valisi Seyfettin Azizoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, söz konusu çalışmanın "Ardahan-Artvin Ortak Havaalanı" projesi olarak yürütüldüğünü belirterek, merkeze bağlı 12 kilometre mesafedeki Edegül köyü mevkinin, teknik heyet tarafından havalimanı yapımı için uygun olduğunu ifade etti.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından kentte yapılacak olan havalimanı için görevlendirilen teknik ekibin etüt çalışmalarının ardından belli olacağını anlatan Azizoğlu, "Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü`nün görevlendirdiği teknik personelden oluşan heyetin ekim ayının ilk haftasında Edegül mevkisinde yaptığı incelemeler sonucunda oluşturduğu etüt raporunda, uygun görülen alanda havalimanı yapılabileceği yönünde karar çıktı" diye konuştu.

Ardahan`a havalimanı yapılmasıyla ilgili olarak bölgenin buna uygun olduğunu vurgulayan Azizoğlu, "Çalışmalarına başlanılacağı hususunda bir rapor dün itibarıyla elimize geçti. İnşallah bundan sonraki süreçte ilimizde siyasi görevlilerle beraber, bunun talimatının ilgili genel müdürlük tarafından verilerek proje çalışmalarına başlanmasını da sağlamış olacağız" dedi.

Ardahan - Artvin Ortak Havalimanı Yolda Yazısı ile Alakalı Yazılar

Bitlis Şehir Rehberi
Bitlis Şehir Rehberi
Bitlis yöresinde Doğu Toroslar’ın teşkil ettiği geniş kavis,hem yüksek olduğu hem de geniş sıra dağlar meydana getirdiği için geçilmesi imkansız bir set halini almıştır. İşte Bitlis bu dağ settinin nispeten daralmış olduğu bir vadinin üzerinde kurularak bir taraftan Van Gölü Havzası, diğer taraftan Güney Doğu Anadolu bölgesi ile olan irtibatı sağlayarak stratejik önemini tarihin her devrinde göstermiştir.
 
THY ve Anadolu Ajansı güçlerini birleştirdi
THY ve Anadolu Ajansı güçlerini birleştirdi
Türk Hava Yolları (THY) internet sistemine sahip olan uçaklarında canlı haber hizmeti vermek amacıyla Anadolu Ajansı (AA) ile bir anlaşma yaptı. Yapılan anlaşma Anadolu Ajansı` nın, üzerinde internet donanımı bulunan THY uçaklarında anlık olarak haberler yayınlayabilmesini mümkün kılıyor.
 
arabul.com
Yurtiçi Uçak Bileti Yurtdışı Uçak Bileti Charter Uçak Bileti
Anasayfa
Hakkımızda
Bilgi Bankası
İletişim Bilgileri
Turizm ve Ulaşım
Bu site bir İkia Turizm Ltd. Şti. kuruluşudur. İçerik veya görseller izin alınmadan kullanılmaz. © Copyright 2008 - 2014.
Yetkili acente İKİA Turizm 'dir. Sistem alt yapısı İpek TR / BiletAll tarafından kurulmuştur. Havayolları bilgi ve rezervasyon kaynağı İpek TR / BiletAll' dır. Kullanım Koşulları - Gizlilik Politikamız - İptal İade Şartları