Firmalar

SunExpress

Anasayfa | Hakkımızda | Nasıl Online Bilet Alırım? | Bilgi Bankası | Bize Ulaşın
Yurtiçi Uçak Bileti Yurtdışı Uçak Bileti Charter Uçak Bileti
Türk Hava Yollari Anadolujet Atlasjet Sunexpress Borajet Onurair Pegasus
Yurtiçi
Yurtdışı
Charter
 
Ankara , Türkiye
Fikir Paylaş

Bilgi Bankası

Şehir Rehberi   Ülke Rehberi   Havayolu Firmaları   Kampanyalar   Tavsiyeler   Faydalı Bilgiler   Haberler

Firma Ara

SunExpress
SunExpress
 
SunExpress
 
SunExpress
 
SunExpress

SunExpress Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın iştiraki olarak, Ekim 1989 yılında kurulmuştur. Bugün yedi milyonu aşkın yolcu taşıyan SunExpress Almanya ve Türkiye arasındaki trafiğin başlıca havayolu şirketlerindendir. SunExpress 2012 yaz sezonunda Avrupa ve Türkiye, Almanya ve Mısır arasında ve Türkiye içinde haftada 1000’i aşkın uçuşuyla direkt bağlantı sağlamaktadır.

SunExpress`in merkezi Antalya Havalimanı, Antalya`dır. İkinci merkezini Mart 2006`da İzmir`de açmıştır.Türkiye içindeki üçüncü merkezini ise 2008`de İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı`nda açmıştır.

SunExpress 2010 yılında, Türkiye’de ilk kez Anadolu şehirlerinden Almanya’nın önemli merkezlerine tarifeli direkt uçuşlara başladı. 2011 yılı ortasında Almanya merkezli SunExpress Deutschland isimli ikinci şirket kuruldu. Bu şirketin IATA kodu XG, ICAO kodu ise SXD` dir. SXD Anadolu kentlerinden Almanya’ya direkt sefer düzenlemesinin yanı sıra Kızıldeniz, Kuzey Afrika ve Kanarya Adaları’nı da charter seferler düzenlemektedir. Geçtiğimiz yıl ise Erbil (Irak) ve Varna (Bulgaristan) destinasyonlarını uçuş ağına ilave etti.

SunExpress, her ikisi de dünyanın önemli havayolu şirketlerinden Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın eşit ortaklığında 1989 yılında Antalya’da kuruldu. İlk uçuşunu 1990’da yapan şirket, halen faaliyetlerini güçlü hissedar yapısından gelen Alman ve Türk sivil havacılığının zengin bilgi birikiminden faydalanarak sürdürüyor.
Almanya başta olmak üzere, uzun süre Avrupa ile Antalya arasında turistik charter seferleri düzenleyen SunExpress, 2001 yılında başlattığı Antalya-Frankfurt uçuşlarıyla, Türkiye’nin yurtdışına tarifeli sefer düzenleyen ilk özel havayolu oldu.
O günden bu yana tarifeli uçuşlarının sayısını hızla artıran SunExpress, 2006’nın Mart ayında 2. merkezini İzmir’de açtı ve buradan iç hat seferlerine başladı. SunExpress, iç hat seferleriyle birlikte İzmir’i Anadolu şehirlerine aktarmasız uçuşlarla bağlayan ilk havayolu oldu ve halen İzmir’den Türkiye’nin farklı bölgelerine en çok uçuş gerçekleştiren havayolu şirketi olarak faaliyetlerine devam ediyor.

Tarihçe

SunExpress 2010 yılında, Türkiye’de ilk kez Anadolu şehirlerinden Almanya’nın önemli merkezlerine tarifeli direkt uçuşlara başladı ve yolcu avantaj programı SunPoints’i müşterilerinin hizmetine sundu. SunExpress, 2011 yılına gelindiğinde ise Almanya’daki kardeş kuruluşu “SunExpress Almanya”yı kurdu ve  Almanya ile Türkiye arasındaki uçuşlarının yanı sıra Almanya’da Mısır’ın Kızıl Deniz bölgesi ile İspanya’nın Kanarya Adaları’na da turistik uçuşlar düzenlemeye başladı. Geçtiğimiz yıl Frankfurt – Hahn ve Varna (Bulgaristan), bu yıl içerisinde ise Batman, Bremen, Enfidha (Tunus), Ercan (KKTC) ve Strazburg desinasyonlarını uçuş ağına dahil etmiştir.
SunExpress 2013 yaz tarifesinde Türkiye ve Almanya merkezli operasyonlarında, haftada 800’den fazla tarifeli ve charter uçuş gerçekleştiriyor. SunExpress’in, Türkiye ve Avrupa genelindeki birçok ülkeden 2.500’ü aşkın çalışanı bulunuyor.
SunExpress Havayolları, geçtiğimiz yıldan beri AnadoluJet ve Nisan2013’den itibaren ise Türk Hava Yolları için wet-lease operasyonunu yürütmektedir.
SunExpress’in pek çok departmanı, açılışı 8 Haziran 2012’de gerçekleştirilen “SunExpress Plaza” isimli binada görev yapıyor. Antalya’da toplam 8.019 metrekare alan üzerine kurulu ve 87 ofis alanı birçok toplantı, briefing, eğitim ve  simulatör odası barındıran binada ayrıca 270 kişilik oturma kapasiteli 1 oditoryum bulunmaktadır. “Yeşil” bina, çatısındaki güneş panelleriyle kendi enerjisini üretebiliyor ve güneşin yararlı ışığını binaya dağıtırken, istenmeyen sıcaklığı dışarıda bırakan yepyeni teknolojiler kullanıyor.

Sertifikalar

SunExpress kalite yönetimi açısından ISO 9001, çevre yönetimi bakımından ISO 14001, sağlık ve güvenlik değerlendirmesi alanında da OHSAS 18001 ve müşteri memnuniyeti yönetim sistemleri bakımından ISO 10002 sertifikalarına sahiptir. SunExpress buna ek olarak İATA’nın IOSA (yüksek güvenlik standartları) onayına sahip olmanın yanı sıra, dahili işlemleri de örgütsel yöntemleri ve yönetim sistemleri açısından uluslararası bir denetim sürecinden geçmiştir. Yönteme yönelik bu sistemler şirketin tümüne uygulanmakta olup, profesyonel kalite yönetimi tarafından denetlenir.

Uçak Filosu

SunExpress tüm özelliklere ve toplam 11.078 koltuk kapasitesine sahip, toplam 62 adet Boeing uçağıyla Avrupa’nın en modern filolarından biridir.

Antalya Havalimany´ndan sağlanan iç hatlar uçuş noktaları:

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı
İzmir Adnan Menderes Havalimanı
Adana Şakirpaşa Havalimanı
Gaziantep Havalimanı
Diyarbakır Havalimanı
Samsun Çarşamba Havalimanı
Trabzon Havalimanı
Van Ferit Melen Havalimanı
Kayseri Havalimanı

Antalya Havalimany´ndan sağlanan dış hatlar uçuş noktaları:

Almanya`da:

Berlin-Schönefeld
Berlin-Tegel
Bremen
Dortmund
Dresden
Düsseldorf
Erfurt
Frankfurt am Main
Friedrichshafen
Hamburg
Hannover
Karlsruhe
Köln
Leipzig
Münih
Münster
Nürnberg
Paderborn
Rostock
Saarbrücken
Stuttgart

Avusturya` da:

Salzburg
Viyana

İsviçre` de:

Basel
Zürih
Lüksemburg

İzmir Adnan Menderes Havalimanı`ndan sağlanan iç hatlar uçuş noktaları:

Adana Şakirpaşa Havalimanı
Antalya Havalimanı
Diyarbakır Havalimanı
Erzincan Havalimanı
Erzurum Havalimanı
Gaziantep Oğuzeli Havalimanı
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı
Kayseri Erkilet Havalimanı
Konya Havalimanı
Malatya Erhaç Havalimanı
Trabzon Havalimanı
Van Ferit Melen Havalimanı
Kars Havalimanı

İzmir Adnan Menderes Havalimanı`ndan sağlanan dış hatlar uçuş noktaları:

Almanya` da:

Berlin-Schönefeld
Frankfurt am Main
Hannover
Münih
Nürnberg
Köln
Stuttgart

Avusturya` da:

Viyana

Birleşik Krallık` da ( İngiltere` de ):

Londra Stansted Havalimanı

İsviçre` de:

Zürih

Yunanistan` da:

Atina

SunExpress Yazısı ile Alakalı Yazılar

Sunpoints` de 5 Uçan 1 Kazanıyor
Sunpoints` de 5 Uçan 1 Kazanıyor
Sunexpress` in yolcu avantaj programı Sunpoints üyeleri, belirtilen tarih ve hatlar arasında 5 uçuş gerçekleştirdiklerinde tek yön hediye bilet kazanıyorlar.
 
Konya - İzmir İlk 35 Koltuk 42 TL
Konya - İzmir İlk 35 Koltuk 42 TL
Sunexpress havayolları firması, Konya ve İzmir arasındaki ilk seferlerini başlattı. Üstelik bu seferlerden alınan ilk 35 koltuğu 42 TL` den satışa sundu.
 
arabul.com
Yurtiçi Uçak Bileti Yurtdışı Uçak Bileti Charter Uçak Bileti
Anasayfa
Hakkımızda
Bilgi Bankası
İletişim Bilgileri
Turizm ve Ulaşım
Bu site bir İkia Turizm Ltd. Şti. kuruluşudur. İçerik veya görseller izin alınmadan kullanılmaz. © Copyright 2008 - 2014.
Yetkili acente İKİA Turizm 'dir. Sistem alt yapısı İpek TR / BiletAll tarafından kurulmuştur. Havayolları bilgi ve rezervasyon kaynağı İpek TR / BiletAll' dır. Kullanım Koşulları - Gizlilik Politikamız - İptal İade Şartları