Firmalar

OnurAir

Anasayfa | Hakkımızda | Nasıl Online Bilet Alırım? | Bilgi Bankası | Bize Ulaşın
Yurtiçi Uçak Bileti Yurtdışı Uçak Bileti Charter Uçak Bileti
Türk Hava Yollari Anadolujet Atlasjet Sunexpress Borajet Onurair Pegasus
Yurtiçi
Yurtdışı
Charter
 
Ankara , Türkiye
Fikir Paylaş

Bilgi Bankası

Şehir Rehberi   Ülke Rehberi   Havayolu Firmaları   Kampanyalar   Tavsiyeler   Faydalı Bilgiler   Haberler

Firma Ara

OnurAir
OnurAir
 
OnurAir
 
OnurAir
 
OnurAir

Onur Air (Onur Air Taşımacılık A.Ş. ) İstanbul, Türkiye merkezli bir havayolu şirketidir. 1992 yılından bu yana üstün hizmet kalitesini ön planda tutarak havacılık sektöründe güvenle hizmet veren Onur Air, 2003 yılından itibaren de uluslararası uçuşlarınının yanına tarifeli iç hat uçuşları eklemiştir. Günümüzde Türkiye ve birçok Batı Avrupa ülkesi arasında düzenlediği uçuşların yanı sıra, İstanbul- 12 ayrı Türkiye kenti arasında no-frills seferler düzenlemektedir.

Tarihçe

Onur Air havayolu şirketi 1992 yılında kurulmuştur. 1992 Mayıs`ından itibaren ilk uçuşlarına başladı. 20 ülkede 80 noktaya, iç hatlarda ise 12 noktaya sefer düzenlemektedir. İlk seferlerine iki adet Airbus A320 kiralayarak başladı. 2003`te düşük ücretli yerel uçuşlara başladı.

Şirket 2013 yılında 250 milyon dolara satılmıştır. Satış sonunda Kudret Tuncel yüzde 51`lik hisseye, Mehdi Shams ise yüzde 49 hisseye sahip olacak.

Şu anda şirket Yıllık 1.4 milyon yolcu taşımaktadır. Tur 2009 özel yarışmasını 436 puanla 1.sırada tamamlamıştır.

Ayrıca Onur Air, Türkiye`de EN9110:2005 Kalite ve Standardizasyon Belgesi`ne sahip havayolu kuruluşudur.

Onur Air Uçuş Noktaları

Türkiye` de

Antalya
Batman
Bodrum
Dalaman
Diyarbakır
Erzincan
Erzurum
Elazığ
Gaziantep
İstanbul
İzmir
Malatya
Sivas
Samsun
Şanlıurfa
Trabzon

Azerbaycan` da

Gence

Kuzey Kıbrıs` da

Lefkoşa

İran` da

Urmiye

Norveç` de

Oslo

Ukrayna` da

Odessa

Danimarka` da

Kopenhag

OnurAir Yazısı ile Alakalı Yazılar

Emirates
Emirates
Emirates, Dubai, BAE merkezli bir havayolu şirketidir. Dubai Hükümeti`ne ait olan Emirates, Birleşik Arap Emirlikleri’nin uluslararası havayolu şirketidir. Kurulduğu günden bu yana ikinci yılı hariç her yılını karlılıkla bitiren Emirates, ticari temellerde çalışan bir havayolu olarak Dubai Hükümeti’nden finansal destek, garanti ve koruma almadan ticari faaliyetlerine devam ediyor.
 
Air Berlin
Air Berlin
Air Berlin, Lufthansa`dan sonra Almanya`daki en büyük ikinci havayolu şirketidir. Şirket Akdeniz`deki tatil merkezlerine, Kuzey Afrika`daki merkezlere, Kanarya Adaları`na, Avrupa`daki büyük merkezlere ve Almanya`daki 20 noktaya uçuşlar düzenlemektedir.
 
arabul.com
Yurtiçi Uçak Bileti Yurtdışı Uçak Bileti Charter Uçak Bileti
Anasayfa
Hakkımızda
Bilgi Bankası
İletişim Bilgileri
Turizm ve Ulaşım
Bu site bir İkia Turizm Ltd. Şti. kuruluşudur. İçerik veya görseller izin alınmadan kullanılmaz. © Copyright 2008 - 2014.
Yetkili acente İKİA Turizm 'dir. Sistem alt yapısı İpek TR / BiletAll tarafından kurulmuştur. Havayolları bilgi ve rezervasyon kaynağı İpek TR / BiletAll' dır. Kullanım Koşulları - Gizlilik Politikamız - İptal İade Şartları