Firmalar

Corendon

Anasayfa | Hakkımızda | Nasıl Online Bilet Alırım? | Bilgi Bankası | Bize Ulaşın
Yurtiçi Uçak Bileti Yurtdışı Uçak Bileti Charter Uçak Bileti
Türk Hava Yollari Anadolujet Atlasjet Sunexpress Borajet Onurair Pegasus
Yurtiçi
Yurtdışı
Charter
 
Ankara , Türkiye
Fikir Paylaş

Bilgi Bankası

Şehir Rehberi   Ülke Rehberi   Havayolu Firmaları   Kampanyalar   Tavsiyeler   Faydalı Bilgiler   Haberler

Firma Ara

Corendon
Corendon
 
Corendon
 
Corendon
 
Corendon

Corendon Havayolları, 2004 yılında havayolu yolcu taşımacılığı yapmak üzere Atılay Uslu ve Yıldıray Karaer ortaklığıyla kuruldu ve ilk uçuşunu 2005 yılının Nisan ayında gerçekleştirmiştir. 2005 yılında 6.200 saat olan uçuş saati, 2006 yılında 10.500 ve 2007 yılında 14.000 uçuş saatine ulaşmıştır. 2005 yılında taşınan 220.000 yolcu sayısı ise 2007 yılında 780.000 yolcu sayısına ulaşmıştır. Şirketin hedefi yıllık ortalama yolcu sayısını bunun da üzerine çıkarmaktır. Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Yıldıray Karaer’in yürüttüğü Corendon Airlines’ın filosunda 10 adet Boeing 737 bulunmaktadır. Sağlam ve emin adımlarla büyüme hedefleri doğrultusunda yapılan yeni yatırımlara paralel olarak bugün 400 kişiyi istihdam eden Corendon Airlines; AOC, JAR-OPS 1, ISO 9001: 2008, ISO 10002: 2004, JAR 145 belgeleri ile full charter, sub charter ve wet lease olarak da organize ettiği uçuşlarını Avrupa ağırlıklı olmak üzere; Hollanda, Belçika, Danimarka, Finlandiya, İsveç, Norveç, Fransa, Almanya, İtalya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Romanya, Polonya, Kosova, Makedonya, Estonya, Kazakistan destinasyonlarında gerçekleştirmektedir.

11 Nisan 2014’de başlayacağı Almanya operasyonunu ilk olarak, Almanya’nın en büyük tur operatörlerinden Der Touristik’in 8-9 Kasım 2013 tarihinde Dresden’de düzenlediği “Come Closer” isimli fuara katılarak duyurdu. Antalya’ya getireceği Alman turist hedefini yaklaşık 15 havalimanından 250.000 koltuk olarak belirledi. 

Corendon Yazısı ile Alakalı Yazılar

Emirates
Emirates
Emirates, Dubai, BAE merkezli bir havayolu şirketidir. Dubai Hükümeti`ne ait olan Emirates, Birleşik Arap Emirlikleri’nin uluslararası havayolu şirketidir. Kurulduğu günden bu yana ikinci yılı hariç her yılını karlılıkla bitiren Emirates, ticari temellerde çalışan bir havayolu olarak Dubai Hükümeti’nden finansal destek, garanti ve koruma almadan ticari faaliyetlerine devam ediyor.
 
Air Berlin
Air Berlin
Air Berlin, Lufthansa`dan sonra Almanya`daki en büyük ikinci havayolu şirketidir. Şirket Akdeniz`deki tatil merkezlerine, Kuzey Afrika`daki merkezlere, Kanarya Adaları`na, Avrupa`daki büyük merkezlere ve Almanya`daki 20 noktaya uçuşlar düzenlemektedir.
 
arabul.com
Yurtiçi Uçak Bileti Yurtdışı Uçak Bileti Charter Uçak Bileti
Anasayfa
Hakkımızda
Bilgi Bankası
İletişim Bilgileri
Turizm ve Ulaşım
Bu site bir İkia Turizm Ltd. Şti. kuruluşudur. İçerik veya görseller izin alınmadan kullanılmaz. © Copyright 2008 - 2014.
Yetkili acente İKİA Turizm 'dir. Sistem alt yapısı İpek TR / BiletAll tarafından kurulmuştur. Havayolları bilgi ve rezervasyon kaynağı İpek TR / BiletAll' dır. Kullanım Koşulları - Gizlilik Politikamız - İptal İade Şartları